Zübeydehanım Gece Nöbetçi Ortopedi Doktoru

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ortopedi-diz-muayene.jpg

Zübeydehanım Gece Nöbetçi Ortopedi Doktorları olan hastaneler arasında alanında tecrübeli ortopedi uzmanlarından oluşan ekibiz. Ortopedi ve Travmatoloji bölümü tedavi yöntemlerinin uygulanabilmesi amacıyla en üst düzeyde teknolojik alt yapıyla hizmet vermekteyiz.

Hareket Sistemini oluşturan tüm dokuların hastalıklarının araştırma, tanı ve tedavisi ile ilgili bilim dalı ortopedi ve travmatolojidir. Bu hastalıklar doğumsal olabileceği gibi, sonradan edinsel de olabilir. Ortopedi kısmı travma olmaksızın veya travmadan yıllar sonra başlayan hastalıklar ile, Travmatoloji kısmı ise travma sonrasında gelişen kırık ya da bağ zedelenmesi gibi hastalıklarla ilgilenir. Ortopedi ve travmatoloji alanında tüm tıbbi görüntüleme ve tedavi teknolojileri kullanılarak alanında uzmanlaşmış, ödüllü doktorlarımız ile hizmet verilmektedir.

Ortopedi Cerrahisinin Tedavi Alanları 

Teknolojik gelişmelerin yansıması ortopedi cerrahisinde de gözle görülür gelişmeler yaşanmasını sağlamıştır. Herhangi bir kazadan veya yaralanmadan dolayı uzuv kayıpları oldukça azalırken uzuv kaybı yaşanması durumunda protez kullanılması ile kişiler uzuvlarını istedikleri gibi kullanabiliyor.

Doğumla meydana gelen ortopedi vakaları da oldukça fazla olmaktadır. Yeni doğan bebeklerde kalça çıkıklığı en çok rastlanan ortopedik rahatsızlık olurken aynı zamanda düztabanlık, içe basma, uzuv yamukluğu veya işlevsizliği gibi vakalarla da karşılaşılmaktadır.

İlerleyen yaşlarda zayıflayan ve en ufak darbelerde bile zarar gören insan kemiklerinin tedavi edilmesinde ve kişilerin eski sağlığına kavuşturulmasında ortopedi cerrahisi oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkartmaktadır.

Ortopedik Şikayetlerde Hızlı Müdahale Çok Önemlidir

Ortopedi şikayetlerinde tam anlamıyla doğru tanıyı koyabilmek için öncelikle fiziksel muayene yapılır ve bu sırada hastanın şikayetleri dinlenir. Sonrasında röntgen cihazı, mr cihazı, tomografi cihazı, ultrason cihazlarıyla görüntülemeler yapılarak, teşhis konulur.

Kamburluk, kireçlenme, kemik erimesi, romatizma hastalıkları ve kas iskelet sisteminde meydana gelen her türlü rahatsızlık için ortopedi cerrahisi hizmet vermektedir. Bu tür vakalarda hiçbir şekilde geç kalınmamalı ve en kısa sürede tedaviye başlanmalıdır. Fizik tedaviler, ilaçla tedavi, alçı ve protez tedavisi uygulamalarında sonuç alınmazsa cerrahi müdahale ile hastalar eski sağlıklarına kavuşturulur.

Hareket halinde olan her insanda ortopedik rahatsızlıklar yaşama riski bulunmaktadır. En hafif şiddetteki düşmeler, çarpmalar ve yaralanmalar bile büyük ortopedik sorunlara yol açabilir. Bu yüzden de herhangi bir ortopedik rahatsızlığı hissettiğinizde hemen bir uzmana başvurmanız gerekmektedir.

Doktorumsun.com’un ortopedi ve travmatoloji bölümü, ortopedinin başlıca alt alanları olan spor yaralanmaları, diz hastalıkları, kalça hastalıkları, omuz hastalıkları, dirsek hastalıkları, ayak hastalıkları, el hastalıkları, omurga hastalıkları, çocuk ortopedisi gibi hastalıkların tanı ve tedavisinde hizmet vermektedir.

Doktorumsun Zübeydehanım nöbetçi ortopedi doktorları hastalarımıza 24 saat ortopedi ve travmatoloji alanında tüm tıbbi görüntüleme ve tedavi teknolojileri kullanılarak hizmet verilmektedir.

WhatsApp chat