Zirkonyum Kaplama 0530 686 61 12

Son günlerde diş hekimlerince sıklıkla uygulanan zirkonyum kaplama, doğal görünümü ile hastalar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Zirkonyum kaplama estetik açıdan dişlerin rengine en yakın restore çeşidi olmaktadır. Zirkonyumun tercih edilme nedenleri arasında dokular ile uyumlu olması da bulunur. Doku ile uyumlu olması zirkonyumun zaman içerisinde renk değiştirmesini engellemektedir. Dişlerde, ağız içinde hoş ve estetik bir görüntü oluşturmayan, zaman içerisinde rengi koyulaşan metal dişlerin yerini zirkonyum kaplama almıştır. Estetik durması ve ışığı geçirmesi ile zirkonyum kullanılırken, metal alt yapılı protezler artık pek fazla rağbet görmemektedir. Özellikle ısırmayı sağlayan ön dişlerde zirkonyum kaplamalar kullanılmaktadır.

Zirkonyum kaplama yapıldıktan sonra ağız ve diş bakımı titizlikle yapılmalıdır. Yapıldığı takdirde zirkonyumlar uzun vadeli kullanılabilir. Ayrıca zirkonyum ile eksik diş ihtiyacı da karşılanmaktadır. Eksik olan diş için köprü uygulaması da rahatlıkla uygulanabilir. Hastanın diş rengine göre beyaz ve tonlarında olan kaplamalar yapılarak doğal diş gibi durması sağlanır.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Hakkında

Yüz ve ağız güzelliğinde bir uyum sağlamak, yapılacak olan kaplama tedavisinde uzun süreli kullanım sağlamak, görsel olarak kişinin kendisini ve çevresindekileri rahatsız etmeyecek bir tedavi olan zirkonyum kaplama ile tüm bunlar mümkün olmaktadır. Zirkonyum kaplama ile hastaların yaşam kalitesi artar. Farklı kalitelerde ve farklı niteliklerde estetik diş imkanı bulunan zirkonyum ile diş eksiklikleri giderilerek hastaların kaygıları giderilir. Zirkonyum kaplama yapılan dişlerin özellikleri kullanım sırasında daha rahat anlaşılmaktadır. Ayrıca rahatlığı ve estetik duruşu baz alındığında zirkonyum kaplama tedavisi hastalar için birçok açıdan uygundur.