Van Ortopedi Doktoru +90 530 686 61 12

Doktorumsun olarak İstanbul Esenler bölgesinde yaşayan tüm vatandaşlarımıza Van ortopedi doktoru alanındaki tüm hizmetlerimizi en iyi şekilde vermekteyiz. Bizim yerimiz İstanbul Gaziosmanpaşa Küçükköy’de olsada gerekirse ambulans ile hastalarımızı 7×24 almaktayız.

Ortopedi cerrahi, iç ve dış menüsküs ameliyatı için nöbetçi ortopedi doktorları, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle acil durumlarda 7/24 hızlı müdahale hizmetleri vermekteyiz.  Daha rahat bir ortopedi ameliyatı, menüsküs ameliyatı süreci için sigorta ve özel hastane işlerini sizin için takip ediyoruz.  En iyi nöbetçi ortopedi doktoru İstanbul arayan hastalarımız için 7/24 eğitimli personelimizle hizmet vermekteyiz

Doktorumsun nöbetçi ortopedi İstanbul hekimleri yanınızda Bir cerrahi dalı olan ortopedi, herhangi bir nedenden dolayı insan vücudunda; kemiklerde, kaslarda, eklemlerde ve sinirlerde meydana gelen bozuklukları tespit ederek tedavi işlemlerini gerçekleştirir. Kırık, çıkık, burkulma yaralanmalarında olduğu gibi, ezilme, kas yırtılması, derin kesiler, tendon ve sinir yaralanmaları gibi her türlü travma vakası ortopedi ve travmatoloji branşı kapsamındadır. Bu tür yaralanmalar medikal tedavi alçı ve atel uygulamaları ile tedavi edilebilse de cerrahi müdahale kapsam, karar ve sorumlulukları arasındadır. Travma cerrahisi diye hitap edilen kaza sonucu yaralanmalarda ki ameliyatlar kişilerin en hızlı şekilde eski sağlığına kavuşmasını sağlar. Bu tür ameliyatlar bölge ve yaralanma şekline göre lokal (bölgesel) yada genel anestezi ile uygulanmaktadır.

Ortopedi cerrahisinin ilgilendiği vakalar aşağıda belirtildiği üzeredir.

 • Kırıklar ve çıkıklar,
 • Burkulmalar,
 • Ezilmeler
 • Düztabanlık
 • Ayakların yanlış basması
 • Kemik şekil bozuklukları
 • Tendon ve sinir yaralanmaları,
 • Topuk dikeni,
 • Eklem protezleri,
 • Uzuv protezleri,
 • Menisküs ve çapraz bağ yaralanmaları,
 • Kalça protezi,
 • Diz protezi,
 • Tetik parmak,
 • Menisküs,
 • Çapraz bağ,
 • Boy uzatma,
 • Diz kök hücre,

Hastanelerin ortopedi bölümlerinde en çok rastlanan vaka ise kemik kırıklarıdır. Ortopedi bölümlerinde kemik kırıkları için alçıya alma veya cerrahi operasyon ile müdahale etmek üzere iki farklı yöntem uygulanmaktadır.

Ortopedi Cerrahisinin Tedavi Alanları 

Teknolojik gelişmelerin yansıması ortopedi cerrahisinde de gözle görülür gelişmeler yaşanmasını sağlamıştır. Herhangi bir kazadan veya yaralanmadan dolayı uzuv kayıpları oldukça azalırken uzuv kaybı yaşanması durumunda protez kullanılması ile kişiler uzuvlarını istedikleri gibi kullanabiliyor.

Doğumla meydana gelen ortopedi vakaları da oldukça fazla olmaktadır. Yeni doğan bebeklerde kalça çıkıklığı en çok rastlanan ortopedik rahatsızlık olurken aynı zamanda düztabanlık, içe basma, uzuv yamukluğu veya işlevsizliği gibi vakalarla da karşılaşılmaktadır.

İlerleyen yaşlarda zayıflayan ve en ufak darbelerde bile zarar gören insan kemiklerinin tedavi edilmesinde ve kişilerin eski sağlığına kavuşturulmasında ortopedi cerrahisi oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkartmaktadır.

Ortopedik Şikayetlerde Hızlı Müdahale Çok Önemlidir

Ortopedi şikayetlerinde tam anlamıyla doğru tanıyı koyabilmek için öncelikle fiziksel muayene yapılır ve bu sırada hastanın şikayetleri dinlenir. Sonrasında röntgen, mr, tomografi, ultrason cihazlarıyla görüntülemeler yapılarak, teşhis konulur.

Kamburluk, kireçlenme, kemik erimesi, romatizma hastalıkları ve kas iskelet sisteminde meydana gelen her türlü rahatsızlık için ortopedi cerrahisi hizmet vermektedir. Bu tür vakalarda hiçbir şekilde geç kalınmamalı ve en kısa sürede tedaviye başlanmalıdır. Fizik tedaviler, ilaçla tedavi, alçı ve protez tedavisi uygulamalarında sonuç alınmazsa cerrahi müdahale ile hastalar eski sağlıklarına kavuşturulur.

Hareket halinde olan her insanda ortopedik rahatsızlıklar yaşama riski bulunmaktadır. En hafif şiddetteki düşmeler, çarpmalar ve yaralanmalar bile büyük ortopedik sorunlara yol açabilir. Bu yüzden de herhangi bir ortopedik rahatsızlığı hissettiğinizde hemen bir uzmana başvurmanız gerekmektedir.

Van Diz Protez Ameliyatı

Nöbetçi olan el cerrahları, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri. Kolay ve hesaplı bir el cerrahisi ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz. Diz Protezi; ortopedi uzmanları tarafından gerekli görüldüğü takdirde uygulanan ortopedik bir ameliyattır. Hasta dizlerinde aşırı ağrı, yürüme güçlüğü, merdiven çıkamama, uyuduğunda dizlerini ağrıdan dolayı bükememe gibi şikayetlerine göre uygulanan bir operasyondur.

Hastanın şikayetleri ilaç tedavisine ve fizik tedaviye cevap verememe durumunda Protez ameliyatı hekimin son uygulayacağı tedavi yöntemidir. Diz Protezi 65 yaş üstü hastalarda sıkça uygulanan bir ameliyattır. Zamanla dizde oluşan kireçlenme kişinin diz yapısını bozar ve diz kemiğinde şekil bozukluğuna neden olur. Yaşlı hastalarda fizik tedavi sonuç vermeyebilir. Kemiklerin yaşa bağlı zayıflaması, güç kaybetmesi Protez takılması için geçerli bir tedavi şeklidir.  Hastanın yaşam standartlarını olumsuz yönde etkileyen diz ağrısı, tedavi edilmediği süre boyunca çok daha olumsuzluklara hatta yürüyememe sorununa bile yol açabilir.

Diz Protezi Ameliyatı

Diz protezi ameliyatı hastanın hareketli ve ağrısız bir şekilde yaşam kalitesini düşürmeden hayatına devam etmesi için yapılan bir ameliyattır. Protez uygulanacak hastanın öncelikle ilaç ve fizik tedavi aşamasından geçmiş olması şarttır. Bu aşamalar sonucu hastanın şikayetleri devam ediyorsa doktor tarafından Protez ameliyatı uygun ise yapılır.

Hastanın ameliyat öncesi diz röntgeni çekilmesi vücudunda yara, Enfeksiyon dişlerinde Enfeksiyon oluşturacak olumsuzluklar yok ise ameliyata karar verilmelidir. Bu ameliyatta anestezi uygulanması gereklidir hastanın yaşı göze alınarak anestezi spinal veya genel olarak doktor tarafından belirlenmelidir.

Diz Protezi ameliyatı sonrası da çok önemli ve riskli bir dönemdir. Tedavi sırasında ya da sonrasında cerrahi dönem riskleri mevcuttur.

Bu risklerin başında ameliyata ait anestezi riskleri gelir. Genel anestezinin çok başarılı şekilde, hastanın yaşına ve daha önceki cerrahi geçmişine göre uygulanması gerekir.

Diz Protezi ameliyatında oluşabilecek risklerden biride operasyon esnasında diz sinirlerinde ve damarlarında geçici yaralanmalardır. Ameliyat sonrası Komplikasyonlar için bölgenin Enfeksiyon riskini tamamen ortadan kaldırmak gereklidir. Ameliyat sonrası oluşması muhtemel olan bir diğer Komplikasyon ise hastanın kilo vermesi ya da alması durumudur. Dize uygulanan Protez hastanın kilo değişikliği durumunda yerinde oynama riskiyle karşılaşılabilir. Bu nedenle diz Protezi ameliyatı olmuş kişilerin ameliyat öncesi kilolarını muhafaza etmeleri önemli rol oynamaktadır.

Van Kalça Protezi Ameliyatı 0530 686 61 12

Kalça protezi ameliyatı için nöbetçi doktor hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri vermekteyiz. Daha az uğraştıracak ve hesaplı bir kalça protezi ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz.

Kalça protezi yürüme esnasında kalça kemiklerinde ağrı ve topallama yaşayan kişilere yapılan bir ameliyattır.

Çoğu kalça problemi yaşayan kişilerin Protez takma olanağı da olmayabilir. Özellikle yaşı seksen veya üstü kişilerde kemik zayıflığı nedeniyle Protez takmak çok riskli bir işlemdir. Kalça eklemi  hasar görmüş kişilerde Kalça Protezi çok sağlıklı bir şekilde uygulanmakta ve hastalar için çözüm yolu olmaktadır. Ancak son yıllarda bunun yerine ameliyat esnasında plak uygulanması gibi farklı cerrahi teknikler de uygulanmaktadır. Bu teknikler tamamen hastanın durumuna göre belirlenmekte ve protez ameliyatları ile plak işlemleri başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kalça Protezi ameliyatı zor ve riskli bir operasyondur.Bundan dolayı emin ellerde yapılması tavsiye edilir.Kişinin yaşına ve kemik problemine göre ortalama ameliyat süresi 2-3 saat arası değişmektedir. Hasta ameliyata girmeden önce mutlaka bazı tetkikler doktor tarafından yapılması gereklidir. Hastanın yaşına  ve isteğine göre anestezi genel ve spinal (belden iğne yapılarak)yapılabilir.

Kalça Protezi Nasıl Takılır?

Kalça protezi ortopedi ve travmatoloji uzmanları tarafından yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyatın riskleri doktor tarafından ameliyat öncesi size anlatılacaktır. Hastanın yaşına ve kalça kemiğine göre Protez uygulaması risk oluşturabilir. Bu nedenle ameliyat öncesi hastanın Protezi uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanabilmesi için birçok tetkik ve gözlemden geçirilmesi gereklidir.Kalça Protezi ameliyatlarından sonraki en büyük risklerden biri de Kalça Protezinin çıkmasıdır.Bu durumda hastanın tekrar ameliyat olması gerekebilir.Bu gibi durumlarla karşılaşılmaması için  ameliyattan sonrası yapılması riskli hareketler mutlaka ameliyatı yapan doktor tarafından size anlatılacaktır.Anlatılan riskli hareketler yapılmadığı müddütçe  Kalça Protezi sonrasında hastanın ağrıları çok uzun yıllar boyunca geçmektedir.

Kalça Protezi yapılacak ameliyathanenin Steril olması ve kalçaya takılacak Protezi dış etkenlerden koruması çok önemlidir. En ufak bir enfeksiyon durumunda hastanın yaşamı riske girebilir. Bu nedenle protezli ameliyatlarda Steril ortam çok önemlidir.

Kalça Protezi ameliyatı hastanın kemik yapısına ve yaşına göre operasyon süresi değişmektedir. Ameliyat sonrası hasta mutlaka 24 saat hastanede gözlem altında tutulmalıdır. Protez ameliyatlarında hastanın tamamıyla iyileşme süreci yapılan operasyona göre değişiklik gösterebilmektedir.

Van Menisküs Ameliyatı 0530 686 61 12

Menisküs yırtıklarının, zedelenmelerinin cerrahi tedavisine menisküs ameliyatı deniyor. Menisküs yırtıkları ve hasarları dizde şişlik, takılma, hareketlerin kısıtlanması gibi şikayetlerle ortaya çıkıyor. Menisküs ameliyatlarında en güncel ve en çok tercih edilen yöntemse artroskopik(kapalı) yöntem. Artroskopi ile büyük yara izleri olmadan, daha kısa sürede iyileşme sağlamak mümkün.

Operasyon sırasında yarım ile bir santimetre arası kesiler açılarak bölgeye fiber optik görüntüleme cihazları yerleştirilir. Bu sayede menisküs yırtıkları, zarar gören kıkırdak yapıları ve varsa diğer sorunlar ekrandan net olarak gözlenebilir, açık ameliyatlarda ulaşılamayan eklem kısımlarına müdahale edilebilir. Bu yöntemle açık ameliyatlara göre daha kısa sürede iyileşme sağlanır ve ameliyat sonrası komplikasyonlarının oluşma riski en aza indirilir.

Operasyon sonrasında, doktorunuzun belirlediği süreye göre aynı gün veya bir iki gün sonra taburcu olabilirsiniz. Eve döndükten sonraki iyileşme sürecinde ise doktorunuzun belirleyeceği egzersizler, belli aralıklarla uygulanan fizyoterapi ve doktorunuzun size özel hazırlayacağı rehabilitasyon programı büyük önem taşıyor.

Menisküs Ameliyatı

Menisküs yırtıkları; dizde şişlik, takılma, hareketlerin kısıtlanması gibi şikayetlerle ortaya çıkarlar. İlaç, istirahat, buz tedavisi gibi tedavilerle iyileşme göstermezlerse menisküs ameliyatına ihtiyaç duyulur. Menisküs yırtıkları ameliyat öncesinde yapılan tetkiklerle saptanır. Hastanın ihtiyacına göre genel veya lokal, bölgesel anestezi uygulanır. Artroskopi esnasına, bir santimetrelik kesiler açılır. Kesilerden görüntüleme cihazlarıyla girilir ve cihazın ulaştığı görüntüler ekrandan takip edilir. Görüntüleme mekanizmasıyla yırtığın yapısına, kaç yırtık olduğuna, kıkırdak hasarına bakılır. Yırtığın yapısına göre eklem açılmadan dikilebilir, tıraşlanabilir, menisküsün bir kısmı veya tamamı alınabilir. Tamamı çıkarılan dokuların yerine yapay menisküsler veya kadavralardan alınan menisküsler nakledilebilir. Menisküs yırtıklarının dikilebilir olması hasta için daha avantajlıdır, bunun için de erken teşhis çok önemlidir.

Van Çapraz Bağ Ameliyatı 0530 686 61 12

Çapraz bağlar, anatomik yapı itibarı ile ön çapraz bağlar ve arka çapraz bağlar olarak ikiye ayrılır. En çok karşılaşılan yaralanma ve kopma durumları ise ön çapraz bağlarda meydana geliyor. Bunun sebebi ise ön çapraz bağların diğer arka çapraz bağlara kıyasla yaralanma ve özellikle de kopmaya daha meyilli olmasıdır. Ön ve arka çapraz bağlar, dizin yapısının normal bir şekilde işlev görebilmesi bakımından son derece büyük bir önem taşıyor.

Spor aktiviteleri esnasında, yürürken yapılan ters hareketler esnasında, kazalarda ya da diğer birçok farklı faaliyet anında oluşan çapraz bağ kopmaları ve yaralanmaları, çeşitli şekillerde tedavi edilebiliyor. Sporcuların yaklaşık olarak 4 hafta boyunca spor aktivitelerinden uzaklaşmak zorunda kaldığı bu yaralanmalar, profesyonel sporcularda sıklıkla görülmekte. Ön çapraz bağlarda meydana gelen yaralanmaları iç menisküs ve diğer iç bağ yaralanmaları izliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yıl içerisinde yaklaşık olarak 200 binden fazla ön çapraz bağ yaralanması kaydedilmektedir. Toplumun spora karşı gösterdiği ilgisi arttıkça söz konusu sayıda da artış meydana geliyor. Net bir istatistik olmamakla birlikte ülkemiz kapsamında da bir yıl içerisinde toplamda 3 binden fazla ön çapraz bağ yaralanmalarının ve diğer kopma anomalilerinin yaşandığı tahmin ediliyor.

Ön Çapraz Bağ Ameliyatı

Ön çapraz bağ yaralanmaları, kopmaları ve diğer benzeri anomali durumları, başta ameliyat olmak üzere çeşitli yöntemler ile tedavi edilebilmekte. Tetkik ve teşhis aşamalarından sonra elde edilen yaralanma bulguları neticesinde planlanan tedavi süreci kapsamında hangi aşamaların izleneceği ve tedavinin nasıl seyredeceği belirlenmekte ve bu yönde tedavi tamamlanmaktadır. Genel itibarı ile ön çapraz bağların herhangi bir zorluk yaşanmadan tedavi edildiği bilgisini de vermek mümkün.

WhatsApp chat