Diz Protezi Ameliyatı

Diz protezi ameliyatı hastanın hareketli ve ağrısız bir şekilde yaşam kalitesini düşürmeden hayatına devam etmesi için yapılan bir ameliyattır. Protez uygulanacak hastanın öncelikle ilaç ve fizik tedavi aşamasından geçmiş olması şarttır.

Yanık Tedavisi

İnsan vücudundaki herhangi bir bölgenin yüksek ısı nedeniyle ortaya koyduğu tepkiye yanık adı verilmektedir. Yanık sorununun farklı türleri mevcut ve tedavi edilmeden önce sorunun türü belirlenmeli ve buna göre uygun bir yöntem

Boyun Fıtığı Ameliyatı

Omurlar arasında yer alan disklerin asıl görevi boyun hareketini sağlıklı bir şekilde yerine getirmek ve kontrol mekanizmasını daha güçlü tutmaktır. Diskler, sahip oldukları su ve kollajen yapıyı kaybetmeye başladığı andan itibaren halk…

Digital Görüntüleme

Ağız ve Diş Sağlığı hizmetinde Röntgen ve Görüntüleme faaliyetleri ile bir taraftan diş ve çenedeki problemler tespit edilebilmekte diğer taraftan da tedavi sürecinde aşamalar doğru bir gözlemle takip edilerek kesin sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Beyin Cerrahisi

Beyin tümörleri iyi veya kötü huylu olabilir. Kötü huylu tümörler vücudun diğer kanserlerinin beyne sıçramasıyla (metastaz) da olabilir. Kötü huylu eyin tümörleri çok hızlı büyür ve beyne yayılır. Hızla felç ve bilinç kaybı yapabilir. Bunlar olmadan yapılan ameliyat hastanın yaşamını çok uzatabilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak insanın doğuştan gelen bir problemi olarak görülse de sonradan da kepçe kulak olunma ihtimali vardır. Bunun nedeni küçük yaşlarda uyuma esnasında kulağın üstüne yatmayla oluşabilir. Özelikle bayanlarda kepçe kulaklı olmak büyük bir sorun haline gelebilir.

Hollywood Yanak

Yüz şekli bildiğimiz gibi güzellik ve çekiciliğin en önemli kriterlerinden biridir. Bu sebeple altın oran dediğimiz çene, yanak ve yüzdeki diğer bölgelerin belirli bir oranda olduğu yüz sekli popülerdir. Altın orandaki en önemli kriterlerden biri de çene ve yanakların üçgen oluşturmasıdır. Böylelikle yüz daha genç, daha çekici ve estetik durur.

Beyin Tümörü Ameliyatı

Açık beyin tümörü ameliyatı, beyninde iyi huylu ya da kötü huylu tümöre rastlanılan hastalar için uygulanan ve bu tümörlerin alınması şeklinde gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyat beynin açılması yani…

Kanal Tedavisi

Diş yapısının tıp literatüründeki genel tanımlarına göre ağız içerisinde görülen kısımlara “kuron” ve diş eti kısmında gömülü olan kuronun devamındaki kısımlara ise “kök” adı verilir. Diş yapısının kuron bölgesi, dişeti ile çevrelenmiş

Guatr Ameliyatı

Guatrda meydana gelen yapısal ve işlevsel bozuklukların tedavisini gerçekleştirmek için tiroid bezinin cerrahi yöntemler uygulanarak çıkartılmasına tiroidektomi ameliyatı, yani halk arasındaki tabiriyle guatr ameliyatı denmektedir.

.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı düz ve sıkı bir karına sahip olmak için yapılan bir operasyondur. Karın duvarlarındaki yağlar alınarak ve sonrasında germe işlemi yapılarak düz bir karın sahip olmanız sağlanır.

Hollywood Çene

Çene Estetiği Estetik cerrahide bir operasyon planı yapilirken ilk önce normal görünümün ne oldugunun bilinmesi sarttır. Çeneye yönelik islemlerde de en basta, çenenin büyük/küçük,geride/çekik olup olmadıgı tespit edilmelidir.

Skolyoz (Omurga Eğriliği) Ameliyatı

Halk arasında omurga eğriliği olarak da bilinen Skolyoz, hastalıktan öte önemli bir bulgudur. Çok fazla nedeni olabilir ve alt metine bakıldığında skolyoz sorunu ile karşı karşıya gelen hastaların büyük bir kısmının farklı sıkıntılar nedeniyle de

İmplant Uygulamaları

Kaybedilen diş kökünün yerine yerleştirilen diş implantları, diş kökünün işlevini yerine getirmeye çalışan titanyum vidalar olarak bilinmektedir. Vidaların üzerine protez dişin takılması söz konusu olur. Doğal diş yapısına en yakın onarımın

Evde Özel Hasta Bakımı

Ameliyat sonrası veya kronik hastalıklar sonucu hastaneden çıkan hastanın komplikasyonları en aza indirilmesi için gereklidir. Hastanın normal yaşadığı ortamda bulunan yakın çevrelerinden ayrılmadan rahat bir şekilde normal bir psikoloji ile bakım alabilmesi için gereklidir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüs büyüklüğü kişinin ergenlik çağında başlar ve doğum yaptıktan sonraki sürece kadar devam eder. Kişinin fiziksel yapısına göre değişen göğüs büyüklüğü hormon yapısına göre de değişebilir. Bu şekilde sağlık problemleri yaşayan çoğu bayan vardır. Göğüs büyüklüğü kişinin birçok sağlık problemi yaşamasına neden olur.

Karpal Tünel Ameliyatı

Karpal tünel sendromu olarak da bilinen hastalık, cerrahi müdahale ile kısa sürede tedavi edilebiliyor. Sinir sıkışması olarak da karşılık bulan hastalık, yeni dönemin getirdiği hastalıklardan bir tanesidir. İnsan vücudunda bilek

Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajinoplasti, vajinayı sıkıştırmak için planlanan ve gerçekleştirilen bir ameliyat türüdür. Buna alternatif olarak uygun olan kişilerde lazer ile ısıtma veya radyofrekans dalgaları kullanılabilir. Bu işlemler de vajinanın ameliyatsız

Diş Temizliği

Diş taşının bir diğer adı tartardır. Tartar ise tükürüğümüzdeki minerallerin ve diş üzerinde biriken plaklardan oluşmaktadır. İnsanlar düzenli olarak 6 ayda bir diş taşı temizliğine ihtiyaç duyarlar aksi taktirde diş eti iltihabı ve diş eti..

Burun Estetiği

Burun estetiği, burnun yeniden şekillendirilmesi için yapılan bir operasyondur. Genelde yüzüne uygun olmayan büyük ya da geniş burunlar için kişinin isteğine göre şekillendirilir. Bunun yanı sıra solunum problemi yaşayan burun içerisinde et oluşumu nedeni ile rahat nefes alamayan kişilerin tercih ettiği bir durumdur.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Genelde göğüs büyütme operasyonları küçük göğüslü bayanlar tarafından uygulanan bir ameliyattır. Estetik acıdan güzel görünmesi için yapılan bu operasyon genelde 18 yaşını geçmiş bayanlara yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak yapılan göğüs büyütme kişinin kendi yağ dokusundan alınan yağlarla ya da silikon bazlı kalıplarla yapılır.

Tendon Kesisi

Tendon kasların kemiklere bağlandığı farklılaşmış yapılarıdır. Kaslarımızın kasılması ve gevşemesiyle ortaya çıkan eklem hareketlerini sağlar.Bu özellikle el ve ayak parmaklarımızın hareketlerinde önem arz eder.

İdrar Kaçırma Ameliyatı

İdrar kaçırma her yaş bayan ve erkekle birlikte genellikle 65 yaş ve üzeri bayanlarda görülen sorunlardan biridir. Hapşırma, gülme, öksürme, yürüme ya da ağır kaldırma gibi durumlarda görülmektedir. İdrar kaçırmanın tedavisi

Zirkonyum Kaplama

Son günlerde diş hekimlerince sıklıkla uygulanan zirkonyum kaplama, doğal görünümü ile hastalar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Zirkonyum kaplama estetik açıdan dişlerin rengine en yakın restore çeşidi olmaktadır.

Kasık Fıtığı Ameliyatı

Genellikle erkeklerde görülen kasık fıtığı rahatsızlıkları, bayanlarda ise doğum sonrasında kapanması gereken kasık kanalının kapanmaması durumlunda ortaya çıkmaktadır. Gelişen tıbbi yöntemler ve cerrahi teknikler sayesinde kasık fıtığı ameliyatı ile bu rahatsızlıktan kurtulmak basit ve pratik bir hal almıştır.

El Kol Bacak Kopmalarında İlk Yardım Nasıl Yapılır?

İlk yardım esnasında kazazedenin yaşam belirtileri var ise öncelikle solunum fonksiyonları dikkate alınmalıdır. Sonrasında kopan organı bir beze ya da poşete koyup mümkünse buzlu bir kabın içine ya da soğuk suyun içinde muhafaza etmek gereklidir.

Sinir Kesisi

Ellerimiz iş ve günlük hayatımızdaki ihtiyaçlarımızı karşılayabilmemiz ve kimseye muhtaç olmadan hayatı idame ettirmek ve ekonomik açıdan özgür olabilmemiz açısından vazgeçilmez organların başında gelmektedir.

Kızlık Zarı Ameliyatı

Kızlık zarı, esnek bir zar olmasının yanı sıra yalnızca penis teması ile değil, farklı durumlarda da kolayca bozulabiliyor. Kızlık zarı ameliyatı ile birlikte bu zarın onarılması ve yeniden dikilmesi durumu söz konusudur. Lazer operasyonu ve

Diş Dolgusu

İnsan vücudu için ağız ve diş sağlığı büyük önem arz etmektedir. Ağız ve diş sağlığında meydana gelen problemler birçok hastalığa neden olur. Ayrıca bazı hastalıkların belirtisi de ağız ve diş sağlığını etkileyebilmektedir.

Travma Cerrahisi

Vücutta en az iki bölgede ciddi yaralanmalar olması durumunda Multi Travma cerrahisi yöntemleri işin içine girecektir. Multi Cerrahi kapsamındaki hastaların sağlık durumları kritiktir ve ağır hasta kategorisine girerler.

Kalça Protezi

Kalça protezi yürüme esnasında kalça kemiklerinde ağrı ve topallama yaşayan kişilere yapılan bir ameliyattır.
Çoğu kalça problemi yaşayan kişilerin Protez takma olanağı da olmayabilir

Parmak Kopma Ameliyatı

Kopmalar tam kopma ve kısmi kopma olarak iki ana gruba ayrılır. Tam kopmalarda uzuv (parmak, el veya kol) tamamen vücuttan ayrılmıştır ve tüm damarlar da koptuğu için kopan parçanın acilen yerine dikilmesi gerekir.

Sezaryen Sonrası Normal Vajinal Doğum (SSVD)

Günümüzde sezaryenle doğum yapmış olan anne adayı sayısı, tarihte hiç bir zaman görülmemiş kadar yüksektir. Bunun en önemli nedenleri arasında, bundan yaklaşık 25 yıl önce Amerika’da “sezaryenin en iyi doğum şekli olduğu”

Ortodonti

Ortodonti, uzun yıllardan beri insanların diş ve çene yapısını normale dönüştürmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bazı durumlarda oluşan bozukluklar, bu yöntem ile düzeltilebilmekte ve hastalar günlük hayatlarında

Nöbetçi Ortopedi Olan Hastaneler

Ortopedik vakalar günün her saatinde gerçekleşebilmektedir. Sürekli hareket halinde olan insanlar merdiven inip çıkarken, evin içinde yürürken veya lavabolarda ayağı kayarak kırık, çıkık, burkulma gibi ortopedik sorunlara yol açabilmektedir.

Kadınlarda İdrar Kaçırma İnkontinans Ameliyatı

Kadınlarda idrar kaçırma İnkontinans ameliyatı için uzman doktorlar, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli eğitimli ekibimizle hızlı müdahale hizmetleri vermekteyiz. Daha rahat bir idrar kaçırma inkontinans ameliyatı süreci için sigorta ve özel hastane işlerini sizin için takip ediyoruz.

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp mide yani mide küçültme ameliyatları aşırı düzeyde kilo problemi olan obez bireylere uygulanır. Aşırı kilo problemine sahip hastalar çok uzun süredir tıp literatüründe obez; aşırı kilo probleminden şikayetçi olanlar ise obezite

Vajinismus

Cinsel ilişki esnasında pelvik kasların istemsiz bir şekilde kasılması ve bazı durumlarda ilişkiyi ağrılı hale getirirken bazı durumlarda da ilişkinin geçekleşmesini önleyen bir hastalık türüdür. Birçok kadının yaşadığı bu sorun

Çene Cerrahisi

Ağız, yüz ve çene bölgelerinde doğuştan gelen ya da çeşitli sebeplerle sonradan kazanılmış her türlü problemin çözümü ağız, diş ve çene cerrahisinin uzmanlık alanına girmektedir. Yumuşak ve sert dokularda meydana gelerek

Obezite Mide Küçültme Ameliyatı

Mide Küçültme Ameliyatı Riskli Bir Operasyon Mudur?
Tıp dünyasında yaşanan gelişmeler ve doktorların uzmanlık alanlarında sağladığı başarılar sayesinde obezite mide küçültme ameliyatı operasyonu risksiz şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Tetik Parmak Ameliyatı

Tetik parmak sendromu elde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Parmak hareketlerinde aniden gelişen takılma, ağrı gibi belirtilerle kendini gösterir. Genellikle el ve parmak hareketlerinin sık tekrarlanması hastalığın oluşmasını

Mide Balonu

Mide balonu ameliyatları çoğu kişi tarafından mide küçültme operasyonları ile karıştırılmaktadır. Fakat bunun tam aksine mide balonu ameliyatları mide küçültme ameliyatlarından önce yapılan adeta bir ön hazırlıktır.

Vajinoplasti

Vajinoplasti, vajinayı sıkıştırmak için planlanan ve gerçekleştirilen bir ameliyat türüdür. Buna alternatif olarak uygun olan kişilerde lazer ile ısıtma veya radyofrekans dalgaları kullanılabilir. Bu işlemler de vajinanın ameliyatsız şekilde

Tüp Bebek

Yüz gerdirme ameliyatı uzmanı estetik cerrahlar, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri. Kolay ve hesaplı bir yüz gerdirme ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz.Yüz gerdirme ameliyatı bir başka değişle yüz güzelleştirme ameliyatıdır.

Ortopedi Travma Cerrahisi

Ortopedi travma cerrahisi kendi içerisinde birçok farklı dala ayrılır. El cerrahisi, omurga cerrahisi, çocuk ortopedisi, artroskopik cerrahi, artroplasti, ayak ve ayak bileği cerrahisi ile onkolojik ortopedi bölümlerden bazılarıdır.

Menisküs Ameliyatı

Menisküs yırtıklarının, zedelenmelerinin cerrahi tedavisine menisküs ameliyatı deniyor. Menisküs yırtıkları ve hasarları dizde şişlik, takılma, hareketlerin kısıtlanması gibi şikayetlerle ortaya çıkıyor. Menisküs ameliyatlarında en…

Guatr Ameliyatı

Tiroid bezi vücudumuzda boynumuzun ön kısmında yer almakla beraber kelebek şeklinde olan bir organımızdır. Tiroksin hormonu üretimini sağlamakla beraber, oluşacak bir hastalıkla beraber işlevini yapamaması vücutta birçok

Penis Büyütme Ameliyatı

Küçük ya da kısa penis, erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesi ve bu sorun cinsel ilişkiye de olumsuz etkide bulunarak partnerler arası huzursuzluğu her geçen gün biraz daha arttırıyor. Cinsel mutsuzluk, ilişkinin geneline de kısa

Ortopedi Ve Travmatoloji

Ortopedi ve travmatoloji dalı tıp biliminin önemli cerrahi branşlarından biri olmakta ve kas, iskelet sisteminde meydana gelen rahatsızlıklarla ilgilenmektedir. Hareket sistemini etkileyen kazalar, yaralanmalar ve hastalıklar için konservatif tedavi ve cerrahi müdahale gerçekleştiren ortopedi ve travmatoloji bölümü aynı zamanda hastalıkların önlenmesinde koruyucu hekimlik işlevselliği de oluşturmaktadır.

Çapraz Bağ Ameliyatı

Çapraz bağlar, anatomik yapı itibarı ile ön çapraz bağlar ve arka çapraz bağlar olarak ikiye ayrılır. En çok karşılaşılan yaralanma ve kopma durumları ise ön çapraz bağlarda meydana geliyor. Bunun sebebi ise ön çapraz bağların diğer arka çapraz bağlara kıyasla yaralanma ve özellikle de kopmaya daha meyilli olmasıdır. Ön ve arka çapraz bağlar…

Diabet Cerrahisi (Şeker ameliyatı)

Tıbbi adı diyabet, halk arasında şeker hastalığı olarak bilinmektedir. Şeker hastası olan dünya nüfusu üzerinde milyonlarca birey vardır. Türkiye’de ise bu oran oldukça yüksektir. Yapılan araştırmalar doğrultusunda 20 yaşın üzerinde  olan 6,5 milyon şeker hastası bulunmaktadır. Aynı zamanda şeker hastası adayı olan…

Ereksiyon Problemleri

Psikolojik nedenler, partnerler arası uyumsuzluk, sigara ve alkol gibi yanı sıra fiziksel ve zihinsel sorunların neden olduğu, halk arasında iktidarsızlık olarak da bilinen sertleşme sorunu, ciddi problemlerden bir tanesidir.Sertleşme sorunu, tedavi edilebilen bir hastalıktır ve erken teşhis ile birlikte tedavisi çok daha kolay bir hal alacaktır. Sertleşme, utanılacak bir durum değildir…

Safra Kesesi Ameliyatı

Safra Kesesi Ameliyatı Öncesinde Neler Yapılmalıdır?
Safra kesesi ameliyatlarının kesinleşmesinin ardından hasta ilk olarak anestezi uzmanı tarafından kontrole tabi tutulur.

Boy Uzatma Ameliyatı

Kısa boy geçirilmiş sağlık sorunlarından kaynaklanabileceği gibi genel sağlığı etkilemeden doğuştan gelen bir özellik de olabiliyor. Bir bacağın diğerinden kısa olması, küçükken geçirilen rahatsızlıklar, travmalar, hormon bozuklukları

Kasık Fıtığı Ameliyatı

Kasık fıtığı ameliyatı, kasık bölgesinde ortaya çıkan fıtıkların tedavi edilmesi amacıyla uygulanan cerrahi yöntemi tarif eder. Cerrahi yöntemi her yönüyle açıklamadan önce kasık bölgesinin neresi olduğu ile fıtığın nasıl bir hastalık

Mutluluk Çubuğu

Erektil disfonksiyon, yani sertleşme bozukluğu yaşayan erkeklerin ilaç tedavisinden fayda sağlayamaması durumunda penil protez ameliyatı devreye girecektir. Sertleşme, cinsel ilişki için yeterli bir şekilde gerçekleşmiyorsa ya da

Gece Nöbetçi Olan El Cerrahları

Teknolojinin ve sanayileşmenin son derece gelişmiş olduğu günümüzde birçok sebepten dolayı kazalar yaşanabilmekte ve bu kazalar sonucunda el, dirsek, kol, ön kol, ayak ve bacak gibi uzuvların yitirilmesi durumlarıyla karşılaşılabilmektedir. El yaralanmalarında ve kazalarda tedavi kaza anında başlamalıdır.

Kol Germe Ameliyatı

Yaşlılık, çevresel faktörler ve bununla birlikte genetik faktörler de kol bölgesinde sarkmalara neden olabiliyor. Cilt bakımının düzgün bir şekilde yapılmaması ya da yanlış ürünlerin kullanımı da bu sarkmaların en önemli nedenleri arasında…

Göbek Fıtığı Ameliyatı

Göbek fıtığı, belirtileri ilk hissedildiğinde ciddiye alınması gereken hastalıklardan. Kadınlarda daha sık rastlanan bu hastalık için günümüzde en etkili tedavi yama yöntemi. Yama yöntemi sayesinde fıtığın tekrarlama oranı

Böbrek Taşı Ameliyatı

Böbrek taşı, günümüzün en sık karşılaşılan rahatsızlıklarından biridir. Bayanlarda da görülmekle birlikte erkelerde görülme oranı daha fazladır. Böbrek taşı, böbrek sisteminde görülen kitleler olarak ifade edilebilir.

Yüz Germe

Yüz gerdirme ameliyatı uzmanı estetik cerrahlar, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri. Kolay ve hesaplı bir yüz gerdirme ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz.Yüz gerdirme ameliyatı bir başka değişle yüz güzelleştirme ameliyatıdır.

Bacak Germe Ameliyatı

Deri bölgesinde gevşeme ya da sarkma durumu söz konusu olmadığı takdirde liposakşın ile bu sorunun ortadan kaldırılması mümkündür ancak deride gevşemeler meydana gelmişse ve yaş ilerlemişse liposakşın tedavisi tek..

Bağırsak (Kolon) Kanseri

Kanser çok uzun zamandır bilinen bir hastalık olmasına ve ilk bulguları milattan önce yapılmasına rağmen günümüzün en çok ölüme sebep olan hastalıklarından birisi konumuna yükseldi. Bu yükselişin ve toplum …

Prostat

Prostat nedir? Erkeklerde bulunmakta olan salgı bezi olan bir organdır. Salgı bezi oranının büyüklüğü ise yaklaşık ceviz kadar olarak biliniyor. İdrar kesesinin boynunun hemen çıkışında idrar kanalını sarar. Normal ağırlığı 20 gram olarak

Parmak Protezleri

Parmak Protezi uygulama;kişinin bir kaza esnasında parmaklarını kaybetmesi durumunda uygulanan bir işlemdir. Patlama ,ezilme esnasında parmağı kopan birinin parmağını cerrahi müdahale ile tekrar yerine dikmek neredeyse imkansızdır. Fakat kesik parmağı 3 saat içinde dokuları kaybolmadan cerrahi müdahale ile dikmek mümkündür.

Liposuction Ameliyatı

Bölgesel yağ birikimi gibi problemler günümüzde sıkça karşılaşılan estetik ve sağlık açısından kişiyi rahatsız eden problemlerdir. Bu tür rahatsızlıklar için de yağ aldırma ameliyatları yapılabilmektedir. Liposuction da bunlardan biridir

Mide Kanseri

Mide kanserleri, her ne kadar görülme sıklığı diğer kanser türlerine göre yıllar içerisinde azalsa da, kısmen önlenebilir bir kanser türü olması açısından önemini koruyor. Özellikle mide kanseri alanında elde edilen bilimsel

Sünnet

Yeni doğanlarda çok daha sık görülen bu hastalığın kısa tanımı, idrar yolunun penisin geride olması şeklinde yapılır. Sağlıklı bir birey, penis ucu sayesinde idrarını yaparken, bu hastalığa sahip olan kimseler, idrarını yaparken daha zor

Kol Protezleri

İnsanoğlunun en önemli uzuvları kollar ve ellerdir. kol ve eller olmadan insanın yaşamını idame ettirmesi oldukça zor bir durumdur. Günümüze kollar ve eller için yapılan Protez kol, el ve bacaklar maalesef tam anlamı ile ilk yaratıldığı gibi aktif kullanılmamaktadır.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı

Çocukluk çağından itibaren birçok kişi kulaklarının boyutlarına veya biçimine takılarak kendini mutsuz hisseder. Kişiler kulaklarının gereğinden fazla büyük, asimetrik veya sarkık olmasından şikayetçi olabilir. Kulaklarındaki bir

.

Bel Fıtığı Ameliyatı

Bel fıtığı ameliyatı klasik cerrahi ya da mikrocerrahi yöntemleri ile yapılabilir. Açık ameliyat olarak da bilinen klasik cerrahi yöntemde, hastanın fıtık bölgesinden kesik alınır. Mikrocerrahi olarak adlandırılan kapalı ameliyatta ise…

Varikosel

Testislerdeki kanı boşaltan toplardamarlarda meydana gelen varisleşme olayına varikosel adı verilir. Kısırlık rahatsızlığı şikayeti ile başvuran insanların %50’sinde varikosel rahatsızlığı gözlemlenir. Sperm ve testosteron üretimini…