plastik cerrahi

Plastik Cerrahi Nedir?

Plastik cerrahi; kişinin görsel acıdan estetik ihtiyacını gerçekleştirerek daha mutlu ve özgüvenli bir yaşam sürmesini sağlayan tıbbi uygulamalardır. Özellikle bayanların rağbet gösterdiği plastik cerrahlar bir nevi bayanları mutlu etmek için çalışırlar.

Burun, göğüs, yüzde bölgesel dolgu, yüz gerdirme gibi talepler bayanların sıkça cerrahlardan talep ettiği işlemlerdir. Tabi plastik cerrahlar sadece görünümünden Şikayetçi olan kişileri değil kaza sonucu deforme olan kişilerinde imdadına yetişen doktorlardır. Yangın sonucu deride hasar oluşan ya da bir trafik kazasında yüz ya da vücutta oluşan deformeleri toparlayan tıp dalı plastik cerrahidir.

Günümüzde en çok plastik cerrahi işlem isteyen bayanların en büyük sorunu göğüs küçültme ya da büyütme istediğidir. Bunun yanı sıra en çok talep edilen burun yapısı değişikliği, karın gerdirme, yağ aldırma, elmacık kemiği belirginleştirme, dudak dolgusu, göz çevresi kırışık yok etme ve benzeri taleplerdir.

Plastik cerrahi ameliyatlarında en önemli unsur ameliyat esnasında ve sonrasında oluşabilecek Enfeksiyon riskleridir. Kişinin talebi üzerine cerrahi işlem uygulanan bölgenin Enfeksiyon kapma riski çok yüksektir. Bu nedenle uygulama yapılan bölgenin Steril tutulmasına ve çevresel faktörlere çok dikkat edilmelidir.

Plastik cerrahi ameliyatlar yapılan işleme göre süresi değişen ameliyatlardır. Çoğunlukla bu operasyonlarda bölgesel anestezi uygulanır, yani operasyon yapılacak bölge uyuşturulur ve işleme göre 1 saat ile 6 saat arası operasyon sürebilir. Cerrahi müdahale yapılmış bölgede ilk bir ay morluk ve şişlik normaldir. Bir ay sonrası morluklar tamamıyla geçmiş olsa bile şişkinlik 6 aya kadar sürebilir. Uygulama sonrası cerrahi işlem uygulanmış bölgenin normal yüz hatları ile ya da bölgesel değişiklik yapılmış bölgenin doğal görünüme kavuşması bir yıl sürmesi de gözlenmiştir.

Plastik cerrahları vücutta istenilen bölgenin güzel görülmesi sağlayan ya da onaran doktorlardır. Bu nedenle cerrahi operasyon yaptırmadan önce işini gerçekten mükemmel yapan cerrah olup olmadığını çok iyi araştırmak gerekir. Cerrahi işlemde en ufak bir sorun hayatınızın büyük bir bölümünü mutsuz geçirmenize sebep olabilir. Çünkü zaten plastik cerraha gitmenizin nedeni güzel görünmek mutlu ve özgüvenli bir hayat sürmektir, bunu size sağlayamayan bir cerrah hayatınızı içinden çıkılamaz bir Kabusa çevirebilir. Bu nedenle işinde uzaman profesyonel doktorlarla görüşmenizde büyük yarar var.

WhatsApp chat