Nöbetçi olan ortopedi travma cerrahları, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri. Kolay ve hesaplı bir ortopedi travma cerrahisi fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz.

Ortopedi travma cerrahisi kendi içerisinde birçok farklı dala ayrılır. El cerrahisi, omurga cerrahisi, çocuk ortopedisi, artroskopik cerrahi, artroplasti, ayak ve ayak bileği cerrahisi ile onkolojik ortopedi bölümlerden bazılarıdır.

Çocuk Ortopedisi

Doğuştan gelen kaçla çıkıkları, cücelik, çarpık ayak, düztabanlık veya her türlü travma vakalarına çocuk ortopedi bölümü bakmaktadır. Bebek ve çocuk iskelet sistemine hakim olan çocuk ortopedisi yetişkin ortopedisinden farklı tıbbi işlemler uygulamaktadır.

Artroplasti

Eklem rahatsızlıklarıyla ilgilenen ortopedi bölümüdür. İlerleyen yaşlarda meydana gelen ortopedik sorunlarda veya travma sonucu eklemlerde meydana gelen hasarları tedavi etme veya protez yardımıyla eklemlerin ağrısız hareket etmesini sağlar.

El Cerrahisi

El, el bileği, kol, dirsek başta olmak üzere ayak ve bacak gibi insan vücudunun tüm uzuvlarında meydana gelen vakalarla ilgilenen ortopedi bölümüdür.

Omurga Cerrahisi

İnsan vücudundaki yapısal bozukluklar, omurga kırıkları, enfeksiyonları ve her türlü sorunda tedavi imkanı sunan ortopedi bölümüdür.

Artroskopik Cerrahi

Ön ve arka çapraz bağlarda meydana gelen cerrahi sorunlarda ve menüsküs tedavisinde eklemler açılmadan küçük deliklerden kameralı cihazlarla istenen noktaya ulaşılarak tedavileri gerçekleştiren ortopedi bölümüdür.

Onkolojik Ortopedi Bölümü

Kas ve iskelet sisteminden kaynaklanan veya başka organlar üzerinden yayılan iyi ya da kötü huylu urların tespitini, tedavisini ve kontrollerini yapan bölümdür.

Travmatoloji Nedir?

Fransızca kökenli bir terim olan travmatoloji sarsıntı bilimi anlamına gelmektedir. Ortopedi biliminden ayrılmaz bir bütün oluşturan travmatoloji yaralanmalar, yanıklar, kırıklar, ezilmeler ve çıkıklar gibi vakalarla ilgilenir.

Travmatoloji bilimi, hasar görmüş, yaralanmış ve işlevini kaybetmiş olan hareket sistemi elemanlarının eski görevlerini yerine getirebilmesi ve tekrardan kişilerin sağlıklarına kavuşması için tetkik, tedavi ve cerrahi müdahaleler gerçekleştirir. Ortopedi travma cerrahisi kol, omuz, el kırıkları, kalça, bacak, ayak ve baldır kırıkları ile omurga, leğen kemiği ve çocuklarda meydana gelen ortopedik rahatsızlıklarda başvurulması gereken tıp dalıdır.