Obezite Mide Küçültme Ameliyatı 0530 686 61 12

Obezite mide küçültme ameliyatı uzman cerrahları, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri sağlıyoruz. Kolay ve hesaplı bir mide küçültme ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz. Midenin yaklaşık olarak %75 ile %80 oranında alınmasına tüp mide ameliyatı denmektedir. Bu ameliyat sayesinde midenin hacmi küçülür ve ameliyat olanlar daha az yemek yeseler bile doygunluk hissi yaşarlar. Ayrıca mide küçültme ameliyatı sırasında midenin salgıladığı iştah hormonu da alınır ve böylece yemek yeme isteği azalmış olur.

Mide Küçültme Ameliyatı Riskli Bir Operasyon Mudur?

Tıp dünyasında yaşanan gelişmeler ve doktorların uzmanlık alanlarında sağladığı başarılar sayesinde obezite mide küçültme ameliyatı operasyonu risksiz şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Her cerrahi operasyonda olduğu kadar risk bulunan mide küçültme operasyonlarında ölüm riski binde bir düzeyindedir. Ameliyat sırasında hiçbir sorun yaşanmadan operasyonlar gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu operasyonların tam donanımlı hastaneler ve uzmanlar tarafından yapılması durumunda sonuç bu olacaktır. Aksi durumlarda istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilir.

Operasyon Sonrasında Kilo Verme Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Mide küçültme ameliyatları sonrasında birden bire kilo vermek ve zayıflamak gibi bir durum söz konusu değildir. Böyle bir durum insan sağlığı için büyük problemler oluşturabilir. Kilo vermenin belli bir sürece yayılması ve kontrollü şekilde gerçekleşmesi gerekir. Mide küçültme ameliyatları sonrasında kilo verme süreçleri 1 yıl ile 1.5 yıl arasında devam etmektedir. Ameliyat sonrasında kişilerde belirlenen süre zarfında fazla kiloların %75’i verilmiş oluyor.

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrasında Tekrardan kilo Alınır mı?

Mide küçültme ameliyatları sonrasında hastalarda 5 ile 10 kilo alma durumları görünebilmektedir. Ancak mide küçültme ameliyatı sonrasında uygulanacak diyet programlarına uyulmalı ve hiçbir şekilde diyet programları dışına çıkılmamalıdır.

Neden Mide Küçültme Ameliyatları Tercih Ediliyor?

Zayıflama yöntemleri arasında en kesin ve en iyi sonuçları sağlayan mide küçültme ameliyatı fazla kilosu olan kişiler tarafından ilk sırada tercih ediliyor. İsmindeki ameliyat kısmına takılmamak gerekiyor. Çünkü mide küçültme operasyonları oldukça basit ve kısa sürelerde gerçekleştiriliyor. Mide küçültme operasyonlarında emilim bozukluğu sorunu yaşanmaz. Yani bağırsaklarla ilgili bir problem olmayacağından dolayı ilerleyen yaşlarda hiçbir şekilde vitamin ve mineral takviyesi gerekmemektedir. Basit bir yöntemle ve başarılı sonuçlarla yapılan mide küçültme ameliyatları kişileri istediği fiziki görünüme kavuşturmakta ve oldukça yararlı sonuçlar sağlamaktadır.