Acil müdahale gerektiren nöbetçi ortopedi ameliyatları için uzmanlarını bir araya toplanması ile oluşan doktor, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevlisi ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri vermekteyiz.

Ortopedik vakalar günün her saatinde gerçekleşebilmektedir. Sürekli hareket halinde olan insanlar merdiven inip çıkarken, evin içinde yürürken veya lavabolarda ayağı kayarak kırık, çıkık, burkulma gibi ortopedik sorunlara yol açabilmektedir. Nöbetçi ortopedi olan hastaneler ise günün her saatinde vakalara müdahale edebilmektedir.

Nöbetçi Ortopedi unvanıyla anılan ve günün her saatinde kırık, çıkık, burkulma ve travma vakalarına bakan bu hastanelerde tüm röntgen görüntüleme cihazları ve tetkik sistemleri bulunmaktadır.

Nöbetçi ortopedi olan hastaneler gerekli ilk müdahaleleri yapıp tetkikleri koyduktan sonra farklı hastanelere yönlendirme yapabilir. Bunun en önemli nedeni hastanede gerekli cerrahi operasyon yapacak donanımın ve ekibin olmamasıdır.

Araştırma hastaneleri, üniversite hastaneleri ve genel hastaneler statüsünde bulunan hastanelerde tüm ortopedik ameliyatları gerçekleştirilebilmektedir. Ortopedik ameliyatlar vakit kaybedilmeden yapılmalı ve kesinlikle uzman doktorlar gözetiminde bu operasyonlar gerçekleştirilmelidir.

Eklemlerde meydana gelen çıkık, burkulma ve incinme gibi vakalar nöbetçi ortopedi olan hastaneler tarafından tedavi edilerek hastanın ağrıları dindirilebilir. Kırılma, çatlak, yaralanma gibi daha büyük vakalarda ise ilk müdahale yapıldıktan sonra başka hastanelere sevk işlemleri gerçekleştirilir.