Kol protezleri konusunda uzman doktor, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri. Kolay ve hesaplı bir kol protez ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz

İnsanoğlunun en önemli uzuvları kollar ve ellerdir. kol ve eller olmadan insanın yaşamını idame ettirmesi oldukça zor bir durumdur. Günümüze kollar ve eller için yapılan Protez kol, el ve bacaklar maalesef tam anlamı ile ilk yaratıldığı gibi aktif kullanılmamaktadır.

Fakat tasarlanan biyonik uzuvlar doğal ve aktif kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır. Kişinin rahat bir şekilde hayatına devam etmesi için tasarlanan uzuvların günlük kullanımı çok önemlidir. Burada dikkat edilmesi gerekilen en önemli unsur kişiye uygun tasarlanan biyonik uzuvlardır. Kişi bu Protezleri kullandığında kesinlikle rahatsız olmaması ve yaşamını kolaylaştırması gerekir. Kişiye özel biyonik uzuvlar nasıl yapılır ve ilk kullanım süresinde ne gibi durumlar kişiyi rahatsız eder?

Kol Protezleri Nasıl Takılır

Kol Protezleri olağanüstü fizyolojik yapıya sahiptir. Biyonik kol kullanan kişi keskin ve aktif hareketlerde zorlansa da yaşamının büyük bir bölümünü kolaylaştırır. Özellikle son teknolojik Protezlerle bu oldukça mümkündür. Kişiye uyumlu olarak tasarlanan bu Protezler özellikle eklem yerleri ile büyük kolaylık sağlar. Burada önemli olan kişiye en uygun ve vücuduna uyumlu biyonik uzuvlardır. Kişinin rahatlığı ve günlük yaşamındaki Sorunları ortadan kaldırması hedeflenir.

Protez Uyum Süreleri Ne Kadardır?

İlk defa Protez kullanacak kişilerin belli bir zaman sıkıntılı dönemleri kaçınılmazdır. Vücutla uyum sağlaması ve aktif olarak kullanma süresi iki ay gibi bir zaman alır. Kişinin Proteze alışması ve rahat kullanması için öncelikle vücudun uyum süresini beklemesi gereklidir. Bu süre içerisinde biyonik kol kullanılan bölgede şişkinlik, kızarıklık olması normaldir. Fakat bu süre uzadığı takdirde kişinin Protezle uyumlu olmadığı kesindir. Kişiye göre tasarlanan Protezlerin uyum süresi iki ayı geçmemelidir

Protez kollarda özellikle nesneyi kavrama yük kaldırma kişiye rahatlık sağlaması gerekmektedir. Günümüzde son teknoloji ile üretilen Protezler bu sorunları tamamen ortadan kaldırmaktadır. Pil sinyaline sahip biyonik kollar günlük yaşamda büyük kolaylık sağlamaktadır.

Su dolu bir bardağı kolaylıkla kavraya bildiğiniz gibi ayakkabı iplerini de rahatça bağlayabilirsiniz. Protez kollarda tasarlanmış pil sinyali sayesinde hayatı çok daha kolay ve sorunsuz yaşamak mümkündür. Protez kollarda tasarlanan pil sinyali pilin tamamen bitmesine iki saat öncesinde sinyal vererek kişiyi uyarır ve pile takılmadığı süre boyunca 5 dakikada bir hatırlatarak kişiye çok daha rahat bir yaşam sunar.