Kol Germe Ameliyatı 0530 686 61 12

Yaşlılık, çevresel faktörler ve bununla birlikte genetik faktörler de kol bölgesinde sarkmalara neden olabiliyor. Cilt bakımının düzgün bir şekilde yapılmaması ya da yanlış ürünlerin kullanımı da bu sarkmaların en önemli nedenleri arasında gösteriliyor. Meydana gelen sarkmalar, estetik açıdan kötü bir görüntü yaratıyor ancak endişelenmenize gerek yok çünkü kol germe ameliyatı ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırmak artık mümkün. Deri fazlalığı ve sarkma nedenine bağlı olarak liposuction uygulamasına başvurulabilir ve sonrasında da cerrahi müdahale ile birlikte fazla deri alınarak daha gergin bir cilt yapısı oluşturulur. Gayet basit bir operasyondur ve özellikle son zamanda başarı oranının çok arttığını söylemekte fayda var.

Kol Germe Nedir?

Yaşlılık, genetik faktörler, çevresel etkenler ve son olarak sık kilo alıp verme eylemi neticesinde meydana gelen sarkmaların toparlanması ve daha gergin, daha sıkı bir cilt yapısı elde edilmesi durumuna kol germe adı veriliyor. Bu kimi zaman cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulama ile söz konusu olurken kimi zaman da cerrahi müdahale ile birlikte gerçekleştiriliyor. Kol germe son dönemde çok daha fazla hasta tarafından tercih ediliyor ve doktorlar da bu konuda gayet başarılı sonuçlar elde ediyor. Görsel anlamda yaşadığınız sıkıntıdan bir an önce kurtulmak istiyorsanız eğer sizler de bir an önce doktorların kapısını çalabilir ve müdahale için ilk adımı atabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Gerektiren Durumlar

Pazu bölgesinde meydana gelen sarkma ya da bu bölgenin alt kısmında meydana gelen sarkmalar, kol germe operasyonu gerektiren durumlar arasında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında tişört giyen kimseler, kollarını kaldırdıkları takdirde bu sarkma daha gözle görülebilir ve dikkat çekici bir hal alıyor. Bu rahatsız edici görüntü estetik sorunları da beraberinde getiriyor. 1.5 ila 2 saatlik kısa bir operasyon neticesinde bu sarkmaları ortadan kaldırmak mümkündür ve daha da önemlisi operasyon esnasında hasta herhangi bir şekilde acı duygusu hissetmez ya da beraberinde ağrı hissetme gibi bir durum söz konusu değildir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı öncesinde birtakım tetkiklere başvurulur ve bu tetkikler ile birlikte sarkma nedeni belirlenir. Sarkma nedeni tespit edildikten sonra buna uygun tedavi yöntemi seçilir ve harekete geçilir. Eğer ihtiyaç duyulursa liposuction ile ilk müdahale yapılır ve sonrasında fazla deri de cerrahi müdahale ile alınacaktır. Ameliyat, lokal anestezi destekli bir ameliyattır ve ortalama 1.5 ila 2 saatlik bir süre karşımıza çıkıyor. Hasta ve hekim konforu üst seviyededir ve anestezi destekli bir müdahale olduğu için operasyon esnasında hastanın herhangi bir şikâyeti de olmayacaktır. Bazı hastalarda ise genel anestezi tercih edilir ve bu hastaların taburcu edilmesi de operasyondan 1 gün sonrasında erteleniyor.