Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti)

Kulak Estetiği ve Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak yapısı hem çocuk yaşlarda hem de yetişkinlik dönemlerinde estetik görünüm bozukluklarına sebep olmaktadır. Ayrıca kişi psikolojisini ve toplumsal iletişimi olumsuz olarak etkileyen önemli bir sorundur.

Kepçe kulak ameliyatı uzman cerrahları, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri sağlamaktayız. Kolay ve hesaplı bir kepçe kulak ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz. Kepçe kulak insanın doğuştan gelen bir problemi olarak görülse de sonradan da kepçe kulak olunma ihtimali vardır. Bunun nedeni küçük yaşlarda uyuma esnasında kulağın üstüne yatmayla oluşabilir. Özelikle bayanlarda kepçe kulaklı olmak büyük bir sorun haline gelebilir. Hatta bu sorun ileri yaşlarda psikolojik bozukluklara bile neden olabilir. İnsanın kendine olan öz güvenini yitirmesine, kendini çirkin hissetmesine neden olan bu durum tedavi edilebilen bir sorundur.

Kepçe Kulak Ameliyatı Hangi Yaşlarda Yapılmalıdır?

Kulak yapısı gelişimi genellikle 5-6 yaşlarında tamamlanır. Bu sebeple küçük yaşta olan çocuklara da kulak estetiği ameliyatı yapılabilmektedir. Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklar arasında fiziksel özelikler nedeni ile yapılan şakalaşmaların çocuk için psikolojik etkisi çok büyük olabilmektedir. Bu sebeple kulak estetiği ve kepçe kulak ameliyatlarının erken yaşta yapılması önemli bir avantajdır.

Kulak Küçültme Ameliyatlarında Tercih Edilen Yöntemler Nelerdir?

Kepçe kulak ameliyatında yara izi bırakmayan ve sorunun nüksetmesi ihtimalini en alt düzeyde tutan yönteme doktor tecrübesi ile karar verilmelidir. Kıkırdağın törpülenmesi ya da azaltılması gibi yöntemler en sık tercih edilenlerdir.

Kulak Estetiği Ameliyatları Nerede Yapılmalıdır?

Kulak estetiği ameliyatlarının ameliyathane şartlarına sahip bir hastanede yapılması şarttır. Kulak estetiği ameliyatı 1-2 saat sürmektedir.

İstanbul kulak küçültme ve kepçe kulak estetiği ameliyatı fiyatlarını öğrenmek için bizleri arayınız.

WhatsApp chat