Kasık Fıtığı Ameliyatı 0530 686 61 12

Kasık fıtığı ameliyatı cerrahları, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri sağlamaktayız. Kolay ve hesaplı bir kasık fıtığı ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz.

Genellikle erkeklerde görülen kasık fıtığı rahatsızlıkları, bayanlarda ise doğum sonrasında kapanması gereken kasık kanalının kapanmaması durumlunda ortaya çıkmaktadır. Gelişen tıbbi yöntemler ve cerrahi teknikler sayesinde kasık fıtığı ameliyatı ile bu rahatsızlıktan kurtulmak basit ve pratik bir hal almıştır.

Kasık Fıtığı Ameliyatlarında Hangi Cerrahi Yöntem Uygulanır?

Kasık fıtığı ameliyatlarında son zamanlarda uygulanan cerrahi yöntem ‘’yama’’dır. Yama yöntemi sayesinde ameliyat çok basit bir şekilde yapılır ve gerdirme olmadığı için ameliyat sonrasında hastanın iyileşme süreci daha zahmetsiz şekilde geçer.

Kasık fıtığı ameliyatlarının başarılı ve sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi için fıtığın durumu, yırtığın ölçüsü ve hastanın daha önceden bu tarz bir operasyon geçirip geçirmediği çok önemlidir.

Açık Cerrahi Yöntemle Yapılan Kasık Fıtığı Ameliyatları

İki farklı cerrahi yöntemle yapılan kasık fıtığı ameliyatlarından ilki ‘’Lichtenstein’’ yani açık yöntem ile yapılan ameliyattır. Bu cerrahi yöntemle yapılan kasık fıtığı ameliyatlarında;

Fıtığın bulunduğu bölgeye 8 veya 10 cm boyutlarında kesiler açılır,

Var olan yırtığın çapına göre adalelerin hemen arka tarafına kese yerleştirilir.

Kasık fıtığı ameliyatı genel anestezi ile yapılabileceği gibi lokal anesteziyle de yapılabilir. Bu sayede tüm hastaların ameliyat edilebilmesine olanak sağlanmış olunur.

Açık kasık fıtığı ameliyatı maliyet açısından da oldukça avantaj sağlayacağı gibi kapalı kasık fıtığı ameliyatlarına göre daha kolay bir yöntem oluşturmaktadır.

Ameliyat sonrasında rahatsızlığın tekrardan nüksetmesi veya farklı semptomların görülmesi gibi riskli durumlar söz konusu dahi değildir.

Açık kasık fıtığı ameliyatı sonrasında hasta bir gece gözetim altında tutulur ve ertesi gün taburcu olur.

İyileşme süreci çok kısa olacağından hastalar sosyal yaşamlarına ve işlerine en kısa sürede dönebilir.

Kapalı Kasık Fıtığı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kasık Fıtığı ameliyatlarında kullanılan diğer yöntem ise ‘’Laparoskopik’’ yöntem, yani kapalı kasık fıtığı ameliyatıdır.

Kapalı cerrahi yöntemde kasık fıtığı ameliyatı hastanın karın duvarına küçük delikler açılarak başlar.

1.5 cm genişliğinde açılan bu deliklerden gerçekleştirilen operasyonda hem sağ, hem de sol kasıkta bulunan fıtıklara ulaşmak mümkündür.

Kameralı görüntüleme sistemleriyle yapılan kapalı kasık fıtığı ameliyatlarında çevre dokulardan kurtarılan fıtık kesesi karnın iç bölgesine alınır ve daha sonra yama rulo haline getirildikten sonra açılan deliklerden karın duvarına sokulur. Yamalar içerde kendiliğinden normal halini alır ve titanyumdan üretilmiş vidalarla sabitlenir.