Karpal Tünel Ameliyatı 0530 686 61 12

Karpal tünel sendromu olarak da bilinen hastalık, cerrahi müdahale ile kısa sürede tedavi edilebiliyor. Sinir sıkışması olarak da karşılık bulan hastalık, yeni dönemin getirdiği hastalıklardan bir tanesidir. İnsan vücudunda bilek bölgesinde çok daha net bir şekilde görülmektedir. Gün içerisinde elini çok fazla kullanan insanların bu sorunu yaşaması oldukça normal ve sinir sıkışması ile birlikte karpal tünel sendromu da baş gösterecektir. Karpal tünel ameliyatı, başarıl sonuçları ortaya çıkartıyor ve cerrahi müdahale ile birlikte bu sorundan kurtulabiliyorsunuz. Orta yaş grubu kadınlar, karpal tünel riskini çok daha güçlü taşıyor ancak bu hastalığın risk altında tuttuğu yaş grubu yalnızca orta yaş kadınlar değildir.

Ameliyat Yöntemleri

Klasik cerrahi ile birlikte endoskopik müdahale, karpal tünel hastalığının tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Bu hastalık, son dönemde çok daha rastlanılan bir hale geldi. Bilgisayar kullanımının artması ile birlikte yeni nesil de bu hastalığın pençesine düşmeye devam ediyor. Ameliyat ile birlikte tedavi sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriliyor ve başarı oranının bir hayli yüksek olduğunu da ifade etmekte fayda var.

Klasik Cerrahi

Lokal anestezi destekli ameliyatlardan bir tanesidir ve avuç içerisine uzanan bir kesi ile sinir sıkışmasına müdahale etmek çok daha kolay bir hal alıyor. El bandajı ve atel uygulaması nedeniyle bazı hekimler tarafından tercih edilmiyor. Endoskopik müdahale ile birlikte mikro cerrahiye nazaran çok daha ilkel bir yöntem olduğunu da ifade etmekte fayda var. Hasta, ertesi gün gündelik hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor ve ağrılı bir ameliyat olmadığını da söyleyebiliriz.

Fiyatları

Klasik cerrahi için fiyat vermek çok da doğru olmayacaktır. Ameliyat kararı veren hekim ve hastane ile görüşerek bu konuda daha net bilgi edinebilirsiniz.

Endoskopik Ameliyat

Bölgesel anestezi yöntemiyle yapılabilen bir yöntemdir. Klasik cerrahiye nazaran daha avantajlı ve daha kolay olduğunu da ifade etmek gerekiyor. İki adet olmak üzere 1 cm’lik kesiler ile ameliyat başlıyor ve bu kesilerin bir tanesi avuç içine, diğeri ise el bileğinin biraz üstüdür. Bu ameliyatın en önemli avantajlarından bir tanesi kesilerin çok daha küçük yapılıyor olmasıdır ve haliyle yaraların iyileşmesi de daha hızlı bir süreci beraberinde getiriyor.