Karın Germe Ameliyatı 0530 686 61 12

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı uzman doktorları, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri. Kolay ve hesaplı bir karın germe ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz. Karın germe ameliyatı düz ve sıkı bir karına sahip olmak için yapılan bir operasyondur. Karın duvarlarındaki yağlar alınarak ve sonrasında germe işlemi yapılarak düz bir karın sahip olmanız sağlanır.

Karın germe işlemi genellikle kilolu ve karın bölgesinde yağ dokusu fazla olan kişilere yapılan bir ameliyattır. Fakat bu ameliyatı yaptırmak ve düz bir karına sahip olmak için öncelikle doktorunuzun söylediklerini harfiyen uygulamalısınız. Kilolu her insan karın germe ameliyatından önce mutlaka diyet yapmalı ve doktorun söylediği miktarda zayıflamalıdır. Bu kilo kaybı hem ameliyatın risksiz olmasını sağlayacak hem de kolaylıkla yağlı bölgeden yağ dokusunun alınmasını sağlayacaktır.

Karın germe ameliyatı yapılacak kişilere genel anestezi uygulanır ve ameliyat sonrası mutlaka hastanede iki gün gözlem altında tutulur. Ameliyat sonra iyileşme süresi kişi bünyesine göre değişiklik gösterebilir. Önemli olan bu ameliyatı olan kişinin bol sıvı ile beslenmesi ve  hareket etmesidir.  İyileşme süresinde spor yapmaktan ve ağır yük kaldırmaktan uzak durmalısınız.

Karın Germe Ameliyatı sonrası Yaşanacak Muhtemel Durumlar Nelerdir?

Germe ameliyatı sadece karın bölgesine değil yağ dokusu fazla olan her bölgeye yapılan bir operasyondur. Karın germe ameliyatı sonrasın kişinin karın bölgesinde şişkinlik ve gerginlik hissi yaşanabilir. Bu durum ameliyat sonrası iki hafta devam edebilir. Karın duvarlarında yağ alınan bölgede morarma ya da kanama görüldüğünde hemen doktorunuza başvurmalısınız. İyileşme süresi boyunca kontrol altında olmalı ve pansuman yaptırmalısınız. Özellikle yağ alınan bölgenin hijyenine çok dikkat etmelisiniz, aksi taktirde ameliyatlı bölge enfeksiyon kapabilir ve bu durum ikinci bir operasyona neden olabilir, iyileşme süreniz de oldukça uzar. Yağ alınan bölgenin pansuman işlemini kendiniz yapmaktan kaçının, pansuman esnasında yağ alınan bölgeye mikrop bulaştırabilirsiniz.

Karın germe operasyonundan sonra tamamen sağlığınıza kavuştuğunuzda çok daha fit bir görünüme kavuşur, spor ve diyetle bu estetik görünümü ömür boyu koruyabilirsiniz. Karın germe ameliyatı sonrasında önemli olan sonraki süreçtir. Bu süreçte özellikle kişinin yeme alışkanlığını düzene sokması gereklidir. Aksi halde diyetten ve spordan uzak durduğunuz takdirde aldırdığınız yağların daha fazlasını karın bölgesinde depolarsınız.