İstanbul Yüz Gerdirme Ameliyatı

yüz gerdirme

Yüz germe ameliyatı, tüm estetik ameliyatlar içinde en büyük değişimi yaratan ameliyattır. Eğer aynaya baktığınızda kendinizi hissettiğinizden daha yaşlı görüyorsanız ve kendinize büyük bir hediye vermek isterseniz yüz germe ameliyatı sizin için doğru bir seçenek olacaktır.

Yüz germe ameliyatlarında birkaç farklı yöntem uygulanmaktadır. Yöntemin seçiminde hastanın sağlık durumu, sigara kullanımı, yaşı, cinsiyeti, yüzünün yaşlanma derecesi, cildinin durumu ve yüz kemiklerinin yapısı önemli rol oynar. Dolayısıyla, her hasta için neredeyse farklı işlemler planlanabilir. Ayrıca hastanın yüzünün yaşlanma ve sarkma derecesine göre ameliyatın genişliğine karar verilebilir. Bazı hastalarda kaş kaldırma, göz kapağı, çene estetiği ve boyun estetiği de yüz germe ameliyatına eklenebilir.

Yüz gerdirme ameliyatı uzmanı estetik cerrahlar, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri. Kolay ve hesaplı bir yüz gerdirme ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz.Yüz gerdirme ameliyatı bir başka değişle yüz güzelleştirme ameliyatıdır. Bu ameliyat genellikle yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesi amaçlı olduğu gibi hızlı kilo verme ve genetik sarkmalar içinde kullanılabilir.  Yüz bölgesinde, göz çevresinde, çene altında, yanak bölgesinde, alında oluşan kırışıklıklara yapılan bu ameliyat plastik  cerrah doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Zor Bir Operasyon mudur?

Yüz gerdirme ameliyatı artık eskisi gibi zor bir ameliyat değildir. Yeni sisteme göre çok daha basit ve daha iyi sonuçlar ile yapılan bir ameliyattır. Yüz gerdirme operasyonunda oluşabilecek risk en alt düzeydedir. Gerdirme işlemi yapacak kişinin istediği ve şikayetine göre yapılır. Bunun yanı sıra estetik cerrahın tavsiyeleri de dikkate alınmalıdır. Genelde bayanlar tarafından tercih edilen gerdirme işlemi çok az da görülse erkeklerin de yaptırdığı bir operasyondur. Bayanlarda gerdirme operasyonu genelde göz kapaklarında sarkma çene altında oluşan yağlanma göz çevresinde kazayağı dediğimiz kırışıklıklar nedeni ile başvurdukları bir yöntemdir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan gerdirme operasyonunda estetik cerrahlar  genelde yüz bölgesine Genel  anestezi işlemi ile gerçekleştirmektedir. Gerdirme operasyonu sonrasında mutlaka doktor gözetiminde en az 6 saat beklenmelidir. Gerdirme yapılan bölgenin iki gün hijyenik olarak sarılı tutulmalıdır ve sonrasında düzenli pansuman yapılmalıdır.

Yüz gerdirme ameliyatı kesi işlemi ile yapılan bir operasyondur. Doktorun ve kişinin isteğine göre ameliyat yapılmadan kırışık olan bölgenin dolgusu da mümkündür. Bu dolgu işlemi genelde göz çevresine ve alın bölgesine uygulanır, yanaklarda ve göz kapaklarında uygulanacak bir operasyon değildir.

Yüz gerdirme operasyonundan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise operasyonlu bölgenin mor renkten siyah renge dönüşmesi  durumunda hemen doktorla irtibata geçmektir. Operasyon yapılan bölgede ise şişkinlik hafif kızarıklık gibi durumlar görülebilir. Bu sorunlar maksimum iki hafta gibi kısa bir sürede tamamen geçmektedir. Kişinin doktorun tavsiyelerine uymama durumunda iyileşme süresi normalinden uzun sürebilir. Kişinin cilt yapısına göre de iyileşme süresi değişiklik gösterebilir. Ameliyat sonrası müdahale yapılan bölgenin enfeksiyon kapmaması çok önemlidir. Enfeksiyon kaptığı takdirde hemen doktorunuza başvurmalısınız ve özellikle bu gibi durumlarda kendi kendinize müdahale yapmamalısınız.

WhatsApp chat