Kalça Protezi

Kalça protezi ameliyatı için nöbetçi doktor hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri vermekteyiz. Daha az uğraştıracak ve hesaplı bir kalça protezi ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz.

Kalça protezi yürüme esnasında kalça kemiklerinde ağrı ve topallama yaşayan kişilere yapılan bir ameliyattır.

Çoğu kalça problemi yaşayan kişilerin Protez takma olanağı da olmayabilir. Özellikle yaşı seksen veya üstü kişilerde kemik zayıflığı nedeniyle Protez takmak çok riskli bir işlemdir. Kalça eklemi  hasar görmüş kişilerde Kalça Protezi çok sağlıklı bir şekilde uygulanmakta ve hastalar için çözüm yolu olmaktadır. Ancak son yıllarda bunun yerine ameliyat esnasında plak uygulanması gibi farklı cerrahi teknikler de uygulanmaktadır. Bu teknikler tamamen hastanın durumuna göre belirlenmekte ve protez ameliyatları ile plak işlemleri başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kalça Protezi ameliyatı zor ve riskli bir operasyondur.Bundan dolayı emin ellerde yapılması tavsiye edilir.Kişinin yaşına ve kemik problemine göre ortalama ameliyat süresi 2-3 saat arası değişmektedir. Hasta ameliyata girmeden önce mutlaka bazı tetkikler doktor tarafından yapılması gereklidir. Hastanın yaşına  ve isteğine göre anestezi genel ve spinal (belden iğne yapılarak)yapılabilir.

Kalça Protezi Nasıl Takılır?

Kalça protezi ortopedi ve travmatoloji uzmanları tarafından yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyatın riskleri doktor tarafından ameliyat öncesi size anlatılacaktır. Hastanın yaşına ve kalça kemiğine göre Protez uygulaması risk oluşturabilir. Bu nedenle ameliyat öncesi hastanın Protezi uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanabilmesi için birçok tetkik ve gözlemden geçirilmesi gereklidir.Kalça Protezi ameliyatlarından sonraki en büyük risklerden biri de Kalça Protezinin çıkmasıdır.Bu durumda hastanın tekrar ameliyat olması gerekebilir.Bu gibi durumlarla karşılaşılmaması için  ameliyattan sonrası yapılması riskli hareketler mutlaka ameliyatı yapan doktor tarafından size anlatılacaktır.Anlatılan riskli hareketler yapılmadığı müddütçe  Kalça Protezi sonrasında hastanın ağrıları çok uzun yıllar boyunca geçmektedir.

Kalça Protezi yapılacak ameliyathanenin Steril olması ve kalçaya takılacak Protezi dış etkenlerden koruması çok önemlidir. En ufak bir enfeksiyon durumunda hastanın yaşamı riske girebilir. Bu nedenle protezli ameliyatlarda Steril ortam çok önemlidir.

Kalça Protezi ameliyatı hastanın kemik yapısına ve yaşına göre operasyon süresi değişmektedir. Ameliyat sonrası hasta mutlaka 24 saat hastanede gözlem altında tutulmalıdır. Protez ameliyatlarında hastanın tamamıyla iyileşme süreci yapılan operasyona göre değişiklik gösterebilmektedir.

İstanbul Kalça Protezi Ameliyatı hakkında bilgi almak için bizi arayınız.

WhatsApp chat