Göğüs Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı sadece estetik bir ameliyat değildir. Göğüs büyüklüğü şikayeti olan bayanların bir çoğu sırt ve omuz ağrısından, sırt omurlarında başlayan eğrilikten ve göğüs altında yaz aylarında oluşan pişiklerden muzdariptirler. Aşırı büyük göğüsler bu şekilde fiziksel rahatsızlıklara neden olduğu gibi ruhsal olarakta hastaları etkilemektedir. Hasta memnuniyetin çok yüksek olduğu bir ameliyattır. Hatta hastaların büyük bir kısmı tek pişmanlıklarının daha önce ameliyat olmamış olmak olduğunu belrtmektedirler.

Meme küçültme ameliyatı ile göğüsler küçültülürken aynı zamanda meme dikleştirme de yapılır ve göğüsler arasındaki simetri de sağlanmaya çalışılır. Hedefimiz size istediğiniz ve de vücudunuz ile uyumlu boyutta ve posizyonda, doğal görünümlü göğüsler sağlamaktır. Her ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatı da kişiye özgün planlanmalıdır. Çünkü her bir hastanın ihtiyaçları, beklentileri ve vücut yapısı tamamen birbirinden farklıdır.

Ameliyat esnasında hem meme dokusu hem de cilt çıkartılırak küçültme ve yeni meme şekli sağlanır. Çıkartılan meme dokusu inceleme için patoloji laboratuvarına gönderilir. İhtiyaç halinde meme şekillendirilmesi için göğüs kafesi yanlarına liposakşın uygulanabilir. Ameliyat sonrası planlamaya göre değişik şekillerde iz kalabilmekle birlikte, sıklıkla lolipop yada raket şeklinde iz bırakan tekniği tercih ediyorum.

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüs küçültme ameliyatı yaptıracak kişinin kesinlikle 18 yaşından büyük olması gereklidir. Bunun yanı sıra çocuk emziren bayanlara kesinlikle meme küçültme ya da memede estetik görünümü değiştirme ameliyatları yapılamaz.

Göğüs küçültme ameliyatları süresi kişinin yağ dokusuna göre değişmektedir. Kilosu normalin üstünde olan kişilerde küçültme işlemi belli bir diyet sonrasında uygulanır. Göğüs küçültme yalnızca bayanlara değil erkeklere de yapılan bir operasyondur.  Bazı erkeklerde hormon bozukluğu nedeni ile göğüs büyüme sorunları görülmektedir bunun yanı sıra aşırı kilolu erkeklerde göğüs büyüklüğü hatta göğüste sarkma gibi sorunlarda görülmektedir.Göğüs küçültme operasyonun da uzman cerrahlar süt kanallarına zarar vermekten kaçındığı için doğum sonrası emzirmeye engel değildir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Erkeklere De Uygulanabilir

Normalden büyük göğüsler bayanlarda bel boyun ağrısı sebep verdiği gibi erkeklerde büyük ve sarkık göğüsler bel boyun ağrısı yapmaksızın görsel ve psikoljik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Jinekomasti adı verilen erkeklerde göğüs küçültme operasyonu cerrahi yada lazer yöntemi ile yapılır. Uygulanacak yöntem hastanın genel sağlık durumu ve fiziki yapısını değerlendiren hekim tarafından seçilecektir.

Göğüs küçültme operasyonu sonrasında yapılacak en önemli kural ise doktorunuzla devamlı irtibat halinde olmaktır. Operasyon sonrası göğüste aşırı ağrı, şişkinlik göğüs altında morarma gibi durumlarda hemen doktorunuzla görüşmelisiniz. Operasyon sonrası kişinin iyileşme süresi yaklaşık iki aydır. İki ayın sonunda doğal vücut yapısı ile sorunsuz bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat