Göğüs Küçültme Ameliyatı 0530 686 61 12

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüs küçültme ameliyatı uzmanı doktorlar, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri. Kolay ve hesaplı bir göğüs küçültme ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz. Bayanların fiziksel görüntüsünde en önem verdikleri yerleri göğüsleridir. Göğüs büyüklüğü kişinin ergenlik çağında başlar ve doğum yaptıktan sonraki sürece kadar devam eder. Kişinin fiziksel yapısına göre değişen göğüs büyüklüğü hormon yapısına göre de değişebilir. Bu şekilde sağlık problemleri yaşayan çoğu bayan vardır. Göğüs büyüklüğü kişinin birçok sağlık problemi yaşamasına neden olur. Özellikle yaşı ilerlemiş bayanlarda çok daha büyük sorunlar yaratabilir. Fiziksel yapısına göre göğüsleri büyük olan birinin ilk şikayeti bel ve boyun ağrısıdır. Aşırı derecede boyun bel ağrısı çekmesinin nedeni büyük göğüslerin verdiği ağırlıktır ve ileriki yaşlarında çok ciddi bir bel sorununa neden olur.

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Göğüs küçültme ameliyatı yaptıracak kişinin kesinlikle 18 yaşından büyük olması gereklidir. Bunun yanı sıra çocuk emziren bayanlara kesinlikle meme küçültme ya da memede estetik görünümü değiştirme ameliyatları yapılamaz.

Göğüs küçültme ameliyatları süresi kişinin yağ dokusuna göre değişmektedir. Kilosu normalin üstünde olan kişilerde küçültme işlemi belli bir diyet sonrasında uygulanır. Göğüs küçültme yalnızca bayanlara değil erkeklere de yapılan bir operasyondur.  Bazı erkeklerde hormon bozukluğu nedeni ile göğüs büyüme sorunları görülmektedir bunun yanı sıra aşırı kilolu erkeklerde göğüs büyüklüğü hatta göğüste sarkma gibi sorunlarda görülmektedir.Göğüs küçültme operasyonun da uzman cerrahlar süt kanallarına zarar vermekten kaçındığı için doğum sonrası emzirmeye engel değildir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Erkeklere De Uygulanabilir

Normalden büyük göğüsler bayanlarda bel boyun ağrısı sebep verdiği gibi erkeklerde büyük ve sarkık göğüsler bel boyun ağrısı yapmaksızın görsel ve psikoljik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Jinekomasti adı verilen erkeklerde göğüs küçültme operasyonu cerrahi yada lazer yöntemi ile yapılır. Uygulanacak yöntem hastanın genel sağlık durumu ve fiziki yapısını değerlendiren hekim tarafından seçilecektir.

Göğüs küçültme operasyonu sonrasında yapılacak en önemli kural ise doktorunuzla devamlı irtibat halinde olmaktır. Operasyon sonrası göğüste aşırı ağrı, şişkinlik göğüs altında morarma gibi durumlarda hemen doktorunuzla görüşmelisiniz. Operasyon sonrası kişinin iyileşme süresi yaklaşık iki aydır. İki ayın sonunda doğal vücut yapısı ile sorunsuz bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.