Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir ve Neden Yapılır ?

Göğüs büyütme ameliyatı, adından da kısmen anlaşılacağı gibi iki sebeple yapılır; küçük memelere hacim kazandırmak ve şekli düzgün olmayan memelere şekil kazandırmak. Bu amaca iki şekilde ulaşılabilir; kişinin kendi yağının kullanılması ya da silikon protez ile Göğüs büyütme.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Göğüs büyütme ameliyatı; genel anestezi altında, ameliyathane şartlarında yapılan bir ameliyattır. Normal şartlarda 1-1,5 saat süren bir ameliyattır. Tek başına yapılabildiği gibi, meme başı düşüklüğü olan kişilerde meme dikleştirme ( mastopeksi ) ameliyatı ile birlikte de yapılabilir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı gogus-buyultme-ameliyat-1-1-1-1-1.jpg
göğüs büyütme ameliyatı

Kişinin Kendi Yağ Dokusu ile Yapılan Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kişinin kendi yağ dokusu ile gerçekleştirilen Göğüs büyütme ameliyatları; genellikle hacmi küçük ancak şekli güzel olan memelerde tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemde, özel kanüller vasıtasıyla basen ve karın bölgesinden emilen yağ dokusu, temizlenip saflaştırıldıktan sonra, yine özel kanüller vasıtasıyla meme dokusuna enjekte edilir. Böyle dışarıdan herhangi bir yabancı cisim kullanılmadan meme hacmi kazanılmış olur.

Silikon Protez İle Göğüs Büyütme Ameliyatı Kanser Gelişimine Neden Olur mu? Bu Hastaların Emzirmesi Güvenli midir?

Meme protezleri 50 seneyi aşkın süredir kullanılmaktadır. Ve üretim teknolojilerinde ciddi ilerlemeler kaydedilmiştir. İlaç ve tıbbi cihaz onayı ve ruhsatlandırması ile ilgili pek çok uluslararası kuruluş tarafından, kaliteli firmaların protezleri onay almıştır. Yapılan çalışmalar bu protezleri taktıran annnelerin, hamile kalmları halinde güvenle emzirebileceğini göstermektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı?

Yapılan göğüs estetiği sonrasında kişin vücut yapısı kullanılan estetik malzemesine alışma süresi vardır. Doğal bir görüntü oluşması için kişinin yaklaşık bir ay gibi bir süre kendine zaman tanıması gereklidir. İlk defa göğüs büyütme operasyonu yaptıran biri için bu süre daha uzun olabilir. Özellikle istediği göğüs büyüklüğüne göre vücut yapısının alışması daha zor olabilir.

Göğüs estetiği sonrasında kesinlikle göğüs bölgesinde iz ya da yara gibi durumlar söz konusu değildir. Meme içine yerleştirilen protezler meme altında kayma yapmadığı sürece doğal görüntüsünü korumaktadır. Meme altında kayma yapan protezler için yeni bir operasyon yapılması gereklidir.

WhatsApp chat