Göğüs Büyütme Ameliyatı 0530 686 61 12

Göğüs büyütme ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatı uzmanı cerrahlar, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri sağlamaktayız. Kolay ve hesaplı bir göğüs büyütme ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz. Genelde göğüs büyütme operasyonları küçük göğüslü bayanlar tarafından uygulanan bir ameliyattır. Estetik acıdan güzel görünmesi için yapılan bu operasyon genelde 18 yaşını geçmiş bayanlara yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak yapılan göğüs büyütme kişinin kendi yağ dokusundan alınan yağlarla ya da silikon bazlı kalıplarla yapılır. Ameliyat öncesi yapılması gerekenler konusunu ise doktorunuzla detaylı olarak konuşmak ve tam olarak ne büyüklükte bir göğüs istediğinizi paylaşmanız gereklidir. Göğüs büyütme ameliyatlarında genel anestezi kullanılması gereklidir ameliyat süresi uzun olduğundan kişinin rahat bir operasyon geçirmesi için genel anestezi uygulanır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasında Yapılacaklar

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası kişi hastaneden hemen taburcu edilmez yaklaşık 6 ile 8 saat gözlem altında tutulmalıdır. Doktorun uygun gördüğü takdirde taburcu edilmesi gereklidir. Ameliyat sonrası, görülebilecek komplikasyonlar olabilir. Anestezi etkisinden sonra göğüs bölgesinde aşırı ağrı olması normal olup ağrı kesici kullanılması gereklidir. Ağrı kesici ilaç miktarının durumu kişinin ağrısına göre doktor tarafından ayarlanmalıdır.

Ameliyat sonrasında doktorun uygun gördüğü takdirde taburcu edilir ve hastanın iyileşme süreci evde devam eder. Göğüs büyütme ameliyatından sonra yaklaşık bir hafta gibi bir süre operasyonlu bölge ile su temas etmemelidir. Göğüs çevresinde oluşan şişkinlikler ve göğsün alt tarafında olan morarma normal olup bu durum iki hafta devam eder. Ameliyat sonrası göğüs içine yerleştirilen silikonların meme altına kayma ihtimali azdır fakat yinede estetik operasyon yaptıran kişinin bu durumu takip etmesi gereklidir.

Göğüs Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı?

Yapılan göğüs estetiği sonrasında kişin vücut yapısı kullanılan estetik malzemesine alışma süresi vardır. Doğal bir görüntü oluşması için kişinin yaklaşık bir ay gibi bir süre kendine zaman tanıması gereklidir. İlk defa göğüs büyütme operasyonu yaptıran biri için bu süre daha uzun olabilir. Özellikle istediği göğüs büyüklüğüne göre vücut yapısının alışması daha zor olabilir.

Göğüs estetiği sonrasında kesinlikle göğüs bölgesinde iz ya da yara gibi durumlar söz konusu değildir. Meme içine yerleştirilen protezler meme altında kayma yapmadığı sürece doğal görüntüsünü korumaktadır. Meme altında kayma yapan protezler için yeni bir operasyon yapılması gereklidir.