Nöbetçi olan el cerrahları, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri vermekteyiz. Daha az uğraştıracak ve hesaplı bir el cerrahisi ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz.

Teknolojinin ve sanayileşmenin son derece gelişmiş olduğu günümüzde birçok sebepten dolayı kazalar yaşanabilmekte ve bu kazalar sonucunda el, dirsek, kol, ön kol, ayak ve bacak gibi uzuvların yitirilmesi durumlarıyla karşılaşılabilmektedir. El yaralanmalarında ve kazalarda tedavi kaza anında başlamalıdır. Doğru ve yerinde ilkyardım müdahaleleriyle el cerrahisi tedavisi daha başarılı geçecek ve uzuv kaybı riski ortadan kalkacaktır.

El cerrahisi işlemlerinin beklemesi, ertelenmesi veya ötelenmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Kazanın hemen sonrasında başlayacak tedavinin etkili bir şekilde devam etmesi için uygulama yapılan hastanenin günün her saatinde uygun ortamı sağlaması gerekir. Gece nöbetçi olan el cerrahları yaşanan her türlü acil olaya anında müdahale edecek ve doku kaybını, organın işlevsizleşmesini veya uzuv kaybını ortadan kaldıracaktır.

El Kopması ve Yaralanmalarda Yapılması Gerekenler

Tüm el yaralanmalarında öncelikle kopan parça varsa bu parçanın kurtarılması gerekir. Ilık ve sabunlu suyla yıkanması gereken kopan parça sonrasında kurulanır ve temiz bir bezin arasına alınır.

Yaranın üzeri hemen temiz ve nemli bir bezle örtülmelidir. Sargı bezleri de kullanılabilir. Ancak yaranın üzerine pamuk, peçete veya tütün gibi şeyler konulmamalıdır.

Kaza geçirilen noktaya hastanenin uzaklığı yarım saatten kısaysa kopan uzuv bez arasında dikkatli bir şekilde hastaneye götürülebilir. Ancak kaza geçirilen alan ve hastane mesafesi uzaksa kopan uzvun taşınmasında soğuk ortam çok önemlidir. Buz dolu bir kap içinde beze sarılı şekilde durması ideal taşıma sistemidir.

El Cerrahisi Operasyonları Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

El cerrahisi operasyonları diğer operasyonlardan farklı olarak bir ekip işi sonucunda gerçekleşmektedir. El cerrahisi üzerine uzmanlaşmış ortopedistler, plastik cerrah ve genel cerrahın koordineli çalışması sonucunda uzuv kaybı ve işlevsizliği ortadan kalkarak iyileşme evresine geçilecektir. El cerrahisi operasyonlarında ayrıca fizik tedavi uzmanı, anestezi uzmanı ve gerekli durumlarda psikiyatrist de bulunmalıdır.

Gece nöbetçi olan el cerrahları tüm uzmanlıkları ve tıbbi donanım imkanlarıyla günün her saatinde meydana gelebilecek el cerrahisi vakalarına karşı müdahale eder ve sorunsuz şekilde hastaların eski sağlıklarına kavuşmasını sağlar.

El cerrahisi operasyonları sonrasında kişinin eski sağlığına en hızlı sürede kavuşması mümkündür. Ancak operasyon sonrasında daha kolay adaptasyon ve kabullenme için psikolojik destek alınması oldukça önemlidir.