Ereksiyon Problemleri 0530 686 61 12

Psikolojik nedenler, partnerler arası uyumsuzluk, sigara ve alkol gibi yanı sıra fiziksel ve zihinsel sorunların neden olduğu, halk arasında iktidarsızlık olarak da bilinen sertleşme sorunu, ciddi problemlerden bir tanesidir. Sertleşme sorunu, tedavi edilebilen bir hastalıktır ve erken teşhis ile birlikte tedavisi çok daha kolay bir hal alacaktır. Sertleşme, utanılacak bir durum değildir. Toplumda ne yazık ki böyle bir algı var ve bu algının da bir an önce yıkılması gerekiyor.

Sertleşme sorunu, penisin tamamen erekte olmaması ile birlikte yarı erekte durumu şeklinde de gerçekleşebilir. İlişki esnasında meydana gelebileceği gibi mastürbasyon sırasında da bu sorun kendini net bir şekilde ortaya koyabiliyor.

Sertleşme Sorunu

Erkeklerin büyük bir kısmı dönem dönem bu sorun ile karşı karşıya geliyor ancak dile getirme konusunda başarılı olamıyorlar. Psikolojik nedenlerden kaynaklı olabileceği gibi fiziksel sorunlar da bu hastalığa sebebiyet verebiliyor. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler, var olan özgüvenlerini bir süre sonra kaybediyor ve ilişkiye girmek istemiyorlar. En büyük hatalardan bir tanesi budur çünkü kendinizi çekmeye başladığınız andan itibaren özgüveniniz yerle bir olacak ve hastalık daha da kötüye gidecektir.

Partner değişikliği kimi zaman en doğru tedavi yöntemi olabilir ancak bunun öncesinde doktora görünmeli ve asıl nedeni tespit etmek durumundasınız.

Ereksiyon Tipleri

Psikojenik, refleksojenik ve nokturnal olarak 3 farklı grupta ele almak ve değerlendirmek mümkündür. Ereksiyon, sertleşme durumu olarak ifade edilebilir ve net bir şekilde tanımı mümkündür. Cinsel ilişkiye girebilmek ve ilişkinin başarılı olması için sertleşmenin tam manasıyla gerçekleşmesi gerekiyor ancak bazı durumlarda sertleşme sorunu meydana gelebilir ve bunun birçok farklı nedeni vardır. Aşırı stres ya da heyecan durumu da sertleşmenin en önemli nedenleri arasında gösteriliyor ve bu dönemsel bir sorun da olabilir.

Sertleşme sorununun tedavisinde öncelikli olarak hastalığın altında yatan neden belirlenmelidir ve bu nedene bağlı olarak uygun tedavi yöntemi belirlenecek ve süreç başlatılacaktır.

Psikojenik Ereksiyon

Bu sertleşme türünde görsel ve işitsel uyaranların varlığından söz etmek mümkündür. Cinsel düşünceler neticesinde de ereksiyon gerçekleşir ve birçok erkek mastürbasyon esnasında hayal ederek sertleşmeyi daha kolay hale getirdiğini ifade eder. Aynı durum cinsel ilişki esnasında mümkün olmayabiliyor. Erkek kendi bedenini ve cinsel organını tanıdığı için daha kolay bir şekilde erekte olabiliyor. Sertleşme problemi yaşayan birçok erkek, mastürbasyon yaparken herhangi bir sıkıntı yaşamadığını fakat cinsel ilişki esnasında yumuşamanın meydana geldiğini dile getiriyor. Bunun nedeni çok fazla mastürbasyon yapmak olabilir ya da o anki ambiyansın aşırı heyecana sebebiyet vermesi ya da endişe uyandırması da sertleşmeyi geciktirebilir. Sertleşme sorununun birçok farklı nedeni var ve bu nedenler belirlendikten sonra en uygun tedavi yönteminin belirlenmesi de daha kolay bir hal alıyor.

Refleksojenik Ereksiyon

Tensel temas neticesinde gerçekleşen ereksiyon türüdür. Kişinin penisine ya da bedenine dokunulduğunda gerçekleşir. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler, dokunma durumunda bile erekte olamıyor ve bu durum mastürbasyon esnasında da meydana geliyor. Cinsel ilişkinin gerçekleşmesi için sertleşmenin de sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi gerek ancak bunu başaramayan erkekler, bir süre sonra psikolojik olarak da yıpranıyor. Bu durum bir takıntı haline geldiği takdirde sertleşme daha güç bir hal alacaktır. Partner değişikliği ve sevişme terapileri de bu yüzden tavsiye edilmektedir.

Nokturnal Ereksiyon

Uyku esnasında gözlemlenen sertleşme türüdür. Erekte olmakta güçlük çeken erkeklerin uyku esnasında çok kolay bir şekilde ereksiyon yaşadıkları gözlemlenmiştir. Bunun nedeni ise hiçbir engelleyici etkenin olmamasıdır. Uyku esnasında görülen rüyalar çok daha etkileyici ve hayal gücünün üstünde görsellerdir. Heyecan durumu söz konusu değildir ya da ortamdan etkilenme gibi bir faktör de bulunmadığı için ereksiyon da sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir.

Sertleşme sorununun yani iktidarsızlığın fiziksel ve zihinsel etkileri çok fazla. Tedavi edilebilen bir sorundur ancak birçok hasta bu sorunu dile getirme konusunda başarısız olduğu için bu sorunla yaşamaya devam ediyorlar. Kulaktan dolma bilgiler ve ilaç tavsiyeleri ile hareket etmemenizde fayda var çünkü piyasadaki birçok ilaç insan fizyolojisi için uygun değildir.