Mikro El Cerrahisi Ameliyatları

Mikro el cerrahisi, karpal tünel ameliyatı, sinir sıkışması ameliyatı, tetik parmak ameliyatı, tendon ameliyatı için doktor hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri el cerrahisi olan hastaneler arayan Mikro el cerrahisi İstanbul hastalarımız için destek vermekteyiz. metnini ekleyebilir misiniz?

Mikro el cerrahisi, karpal tünel ameliyatı, sinir sıkışması ameliyatı, tetik parmak ameliyatı, tendon ameliyatı için doktor hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri el cerrahisi olan hastaneler arayan Mikro el cerrahisi İstanbul hastalarımız için destek vermekteyiz.

İnsan vücudunda meydana gelen uzuv yaralanmaları ile el cerrahisi dalı ilgilenir. Farklı nedenlerle olan kazalara bağlı olarak ortaya çıkan el, kol, bacak, ayak yaralanmaları ve travma durumlarında el cerrahisi ameliyatı gerekecektir. El cerrahisi ameliyat fiyatları ise meydana gelmiş kazanın boyutuna göre farklılık gösterecektir.

El cerrahisi ameliyatlarında en çok kullanılan cerrahi yöntem ise ‘’mikro cerrahi’’ olmaktadır. Mikro cerrahi yöntem sayesinde gözle görülmeyecek kadar küçük dokular görünür hale getirilir. Damar, sinir ve lifler hatasız şekilde yeniden dikilerek uzvun işlevsizleşmesinin önüne geçilir.

Karmaşık ve çıplak gözle görülmeyecek kadar küçük bir sistem oluşturan uzuvların iç yapıları mikro cerrahi yöntemiyle daha görünür hale getiriliyor ve tamamen kopan uzuvlar bile en ideal şekilde tekrardan dikilebiliyor.

El Cerrahisi Tedavi Alanları 

İş kazaları, trafik kazaları, ev içi kazalar el cerrahisi ameliyatı gerektirecek vakalara yol açabiliyor. Bu tür vakalarda önemli olan nokta yaralı kişinin en hızlı sürede ve en doğru şekilde hastaneye yetiştirilmesidir. El cerrahisinde en çok kayıplar geç kalma ve hatalı transferler nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

El cerrahisi bölümü genellikle şu tür tıbbi vakalarda hizmet vermektedir;

 • Kas, tendon yaralanmaları
 • Lif kopmaları
 • Damar ve sinirlerin kopması
 • Kemik çatlakları ve kırıkları
 • Kırığın yanlış kaynaması, uzuvda normal dışı görünüm ve işlevsizlik olması
 • Sinirlerin sıkışması sonucunda uzuvlarda uyuşma ve güçsüzlük ortaya çıkması
 • Hareketlerde kısıtlılık ve takılmalar
 • Doğuştan gelen uzuv bozuklukları
 • Romatizma hastalıkları sonrasında ortaya çıkan hareket ve şekil bozukluğu durumları
 • Yanıktan sonra görülen hareket ve şekil bozukluğu sorunları,
 • Spora bağlı yaralanmalar ile sakatlıklar
 • Meslek hastalıkları ve iş kazaları nedeniyle ortaya çıkan kronik ve akut problemler

El Cerrahisi Vakalarının Çeşitliliği Ameliyat Fiyatlarını Belirler

El cerrahisi görüldüğü üzere birçok farklı uzuv yaralanması ve sakatlanması vakalarıyla ilgilenmektedir. Ortaya çıkan uzuv yaralanmalarında uzvun tamamen kopması, yarım kopması veya derin yara alması gibi aşamalar bulunmaktadır. Meydana gelen bu yaralanma dereceleri el cerrahisi ameliyat fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

Ameliyatın başarılı geçmesi için uzman ekiplerin son sistem tıbbi cihazlarla operasyonu gerçekleştirmesi gerekir. El cerrahisi operasyonları oldukça riskli ve dikkat gerektiren ameliyatlar oluşturmaktadır. Ameliyatın başarılı geçmesi kadar önemli olan diğer bir durum ise ameliyat sonrasındaki iyileşme süreçlerinin iyi geçmesidir.