Dijital Görüntüleme

Ağız ve Diş Sağlığı hizmetinde Röntgen ve Görüntüleme faaliyetleri ile bir taraftan diş ve çenedeki problemler tespit edilebilmekte diğer taraftan da tedavi sürecinde aşamalar doğru bir gözlemle takip edilerek kesin sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Röntgen ve Görüntüleme faaliyetlerinde muayene sırasında fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki sorunlar kesin olarak saptanabilmekte ve ortodonik tedavi ile implant yerleştirilme gibi işlemlerde kesin sonuçlar elde edilmektedir.

Neden dijital görüntüleme?

Dentsply Sirona olarak sağladığımız Görüntüleme Sistemleri sayesinde 120 yılı aşkın deneyim ve bilginin sağladığı güvenliğe güven duyabilirsiniz. Dental görüntüleme konusunda bir pazar lideri olarak sunduğumuz çözümler makul olan en düşük radyasyon dozu uygulayarak benzersiz bir tanı görüntüsü kalitesi sunmakla birlikte sezgisel ve kolay kullanım özelliğine sahiptir.

Dijital görüntüleme analog sistemlerin aksine tanı ve klinikteki hasta akışı konusunda birçok önemli avantaj sunmaktadır. Ayrıca, öğrenciler hastanın kapsamlı dijital kayıtları üzerinde çalışabildikleri için dental eğitimi de kolaylaştırmaktadır.

Tanı ve tedavi akışına sağladığı faydalar

Daha iyi görüntü kalitesi

Dijital röntgen görüntülemesi daha büyük görüntü formatlarını ve daha yüksek kaliteyi garanti eden bir görüntü çözünürlüğü sunar. Sonuç olarak: optimum tanı güvenilirliğine sahip olan, hiçbir soruyu yanıtsız bırakmayan ve tüm ilgili yapıları görünür kılan yüksek çözünürlüklü görüntüler.

Daha hızlı sonuçlar

Film işleme ile gerçekleştirilen radyografi zaman alan ve birden fazla adımın uygulanmasını gerektiren bir süreçtir. Dijital görüntülerin hemen görüntülenebilmesi sayesinde hastaya daha fazla zaman ayırmak ve tedavi randevularının süresini kısaltmak mümkün olur.

Daha fazla hasta rahatlığı

Dijital görüntüleme, görüntü çekimi yapıldıktan hemen sonra tanı koymak mümkün olduğu için hastalar açısından daha tatmin edicidir. Dijital röntgen görüntülemesi bekleme sürelerini de kısaltır.

Daha fazla esneklik

Dijital görüntüler hastanın dijital kaydına otomatik olarak aktarıldığı için ayrıca yazdırılmaları ve saklanmaları gerekmez. Daha sonra tedavi odasında hasta ile görüntü üzerine konuşulabilir ya da görüntüye uzaktan erişim sağlanarak uygulamada yer almayan diğer hekimlerle konsültasyon yapılabilir.

Dijital Görüntüleme hakkında bilgi almak için bizi arayınız.

WhatsApp chat