Çivril Burun Estetiği 0530 686 61 12

Doktorumsun.com olarak plastik cerrahinin her alanında hizmet vermemizin yanında uzman doktor, uzman hemşire ekip ve ekipmanlarımızla sizlere her konuda hizmete hazırız. Doktorumsun.com olarak Çivril burun estetiği hizmetlerimizi dijital hekimlik anlayışımızla burun fotoğraflarınızı çekip ortaya çıkan sonuçları grafik ortalamada sizlere göstererek ilerlemekteyiz.

Burun estetiği uzmanlarımız, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmeti vermekteyiz. Kolay ve hesaplı bir burun estetiği ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizler için takip etmekteyiz. Burun estetiği, burnun yeni bir şekil alması için yapılan ameliyattır. Yüzüne uygun olmayan büyük ya da geniş burunlar için kişinin isteğine göre şekil verilir. Bunun yanı sıra solunum problemi yaşayan burun içerisinde et oluşumu sebebi ile rahat nefes alamayan kişilerin tercih ettiği bir durumdur. Burun yolu ile nefes almakta zorlanan biri ameliyat esnasında burun yapısını da isteğe bağlı şekillendirebilir. Burun estetiği ameliyat ile yapılan bir operasyondur ve bireyin kilosuna, yaşına geçmişte geçirdiği ameliyatlara göre verilen anestezi miktarı değişmektedir. Kişinin isteğine göre Lokal ya da genel anestezi ile yapılmaktadır

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Sonrası Yaşananlar

Burun estetiği yapılacak kişilerin operasyonu yapacak hekim tarafından bilgilendirilmesi gerekmektedir. Kişinin isteğine uygun burun yapısını ameliyatı yapacak hekim ile detaylı bir şekilde konuşması gereklidir. Ameliyat öncesi hekim, yapacağı bütün işlemleri hastası ile paylaştıktan ve hasta bilgilendirildikten sonra ameliyata karar verilmelidir. Burun estetiğini yaptıran kişinin iyileşme süresi yapılan ameliyata göre değişiklik gösterebilir. En az 2 ay, en fazla 6 ay içerisinde iyileşme süresi gözlenmektedir. Ameliyat sonrasında burunun tedavi süreci devam etmektedir. Doktorun belirlediği aralıklarda kontrolleri aksatmadan yaptırmak gereklidir.

Ameliyat sonrası burunda kanama ya da aşırı morarma olduğunda ameliyatı yapan hekim ile iletişime geçilmelidir. Ameliyat olduktan sonra yaklaşık iki ay gözaltında morartılar ve elmacık kemiklerinde şişkinlik olabilir. Özellikle ameliyatın ilk iki haftası yoğun bir şekilde bu durum devam eder iki hafta sonunda iyileşme evresi başlamaktadır.

Burun Ameliyatı Riskli Bir Operasyon mudur?

Burun estetiği ameliyatından sonra dikkat edilmesi gereken en önemli süreç tampon değişimini ve pansumanını hekimin söylediği sürelerde geciktirmeden yapılmasıdır. Özellikle hasta hijyenine dikkat etmesi gereklidir. Bu sürecin sonunda hiçbir problem ile karşılaşmayan kişi normal hayatına devam edebilmektedir. Burun estetiği sonrasında hastanede yatmak gerekli değildir. Kişi ameliyat sonrası taburcu edilir ve doktoru tarafından takip altında olur. Doktorun size söylediği iyileşme süresinin uzaması söz konusu olabilir. Çünkü iyileşme süresi bireyden bireye değişiklik gösterebilir. Ağır bir burun ameliyatı geçiren kişinin iyileşme süresi bir yıla kadar uzayabilir. Bir yılın sonunda ise ameliyata bağlı sorunlar devam ederse doktorunuzun size önereceği tavsiyelere uymanız gerekmektedir.

WhatsApp chat