Burun Estetiği Ameliyatı 0530 686 61 12

Burun estetiği cerrahları, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri. Kolay ve hesaplı bir burun estetiği ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz. Burun estetiği, burnun yeniden şekillendirilmesi için yapılan bir operasyondur. Genelde yüzüne uygun olmayan büyük ya da geniş burunlar için kişinin isteğine göre şekillendirilir. Bunun yanı sıra solunum problemi yaşayan burun içerisinde et oluşumu nedeni ile rahat nefes alamayan kişilerin tercih ettiği bir durumdur. Burun yolu ile nefes almada güçlük çeken biri ameliyat esnasında burun yapısında isteğe bağlı olarak değişiklikte yaptırabilir. Burun estetiği ameliyat ile yapılan bir operasyondur ve kişinin kilosuna, yaşına geçmişte yaşadığı ameliyatlara göre verilen anestezi miktarı değişmektedir. Kişinin isteğine göre Lokal ya da genel anestezi ile yapılmaktadır

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Sonrası Yaşananlar

Genelde burun estetiği uygulanacak kişilerin operasyonu yapacak hekim tarafından bilgilendirilmesi gerekmektedir. Kişinin isteğine uygun burun yapısını ameliyatı yapacak hekim ile detaylı olarak konuşması gereklidir. Ameliyat öncesi hekim ile yapacağı bütün işlemleri hastası ile paylaştıktan ve bilgilendirdikten sonra ameliyata karar verilmelidir. Burun estetiğini yaptıran kişinin iğleşme süresi yapılan operasyona göre değişiklik gösterir minimum 2 ay maksimum 6 ay içerisinde iğleşme süresi gözlenmektedir. Operasyon sonrasında burunun tedavisi devam etmektedir doktorun belirlediği aralıklarda kontrollere devam etmek gereklidir.

Operasyon sonrası burunda kanama ya da aşırı morarma olduğunda ameliyatı yapan hekimle görüşülmelidir. Ameliyat sonrasında yaklaşık iki ay gözaltında morartılar ve elmacık kemiklerinde şişkinlik olabilir. Özellikle ameliyatın ilk iki haftası yoğun bir şekilde bu durum devam eder iki hafta sonunda iyileşme evresi başlamaktadır.

Burun Ameliyatı Riskli Bir Operasyon mudur?

Burun estetiğin ameliyatında sonra dikkat edilmesi gereken en önemli süreç tampon değişimini ve pansumanını hekimin söylediği sürelerde yapılmasıdır. Özellikle hijyenine dikkat etmesi gereklidir bu sürecin sonunda hiçbir problem yaşamayan kişi normal hayatına devam edebilmektedir. Burun estetiği sonrasında hastanede yatmaya gerek yoktur kişi ameliyat sonrası taburcu edilir ve belli aralıklarda doktoru tarafından takip edilmektedir. Doktorun size söylediği iyileşme süresinin uzaması söz konusu olabilir. Çünkü iyileşme süresi kişiden kişiye değişme gösterebilir. Ağır bir burun operasyon geçiren kişinin iyileşme süresi bir yıla kadar uzamaktadır bir yılın sonunda ameliyata bağlı sorunlar devam etmesi durumunda doktorun size önereceği tavsiyelere uymanız gereklidir.