Burun estetiği cerrahları, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevli uzman ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri. Kolay ve hesaplı bir burun estetiği ameliyatı fiyatı için sigorta ve özel hastane anlaşmalarını sizin için takip ediyoruz. Burun estetiği, burnun yeniden şekillendirilmesi için yapılan bir operasyondur. Genelde yüzüne uygun olmayan büyük ya da geniş burunlar için kişinin isteğine göre şekillendirilir. Bunun yanı sıra solunum problemi yaşayan burun içerisinde et oluşumu nedeni ile rahat nefes alamayan kişilerin tercih ettiği bir durumdur. Burun yolu ile nefes almada güçlük çeken biri ameliyat esnasında burun yapısında isteğe bağlı olarak değişiklikte yaptırabilir. Burun estetiği ameliyat ile yapılan bir operasyondur ve kişinin kilosuna, yaşına geçmişte yaşadığı ameliyatlara göre verilen anestezi miktarı değişmektedir. Kişinin isteğine göre Lokal ya da genel anestezi ile yapılmaktadır

 Burun estetiğinde başarı, yüzünüze uygun bir burun görünümüyle elde edilir
burun estetiği fiyatı

Burun estetiği (rinoplasti), en sık uygulanan estetik girişimlerdendir. Burun, görünümümüzü şekillendiren en önemli ve karakteristik unsurlardan biridir. Burunda yapılacak en ufak değişiklik bile çehremizi değiştirmeye yeter. Bu nedenle, kişi burun operasyonu detaylı düşünerek karar vermeli ve yüzüne yakışacak burun konusunda gerçekçi olmalıdır.

Rinoplasti, yüz gençleşirime operasyonu ile birlikte uygulanabilir. Bazen bazı solunum problemleri ve burun içi yapılarına ilişkin sorunlar da rinoplasti ile düzeltilebilir. Günümüzde, geçmişe oranla ideal ve doğal görünümlü bir burun yapısına ulaşmak daha kolaydır. Ameliyat öncesi yapılan simülasyon çalışmasıyla nasıl bir sonuç ortaya çıkacağı konusunda fikir sahibi olmak mümkündür.

Burun estetiği, geliştirilen tekniklerle beraber acı ve ağrı veren bir ameliyat olmaktan çıkmıştır. Ameliyat 1 ila 3 saat sürer. Operasyon sonrası gerekli görüldüğünde hasta 1 gün misafir edilir. Burun estetiğinden sonra göz etrafında ve yanaklarda hafif şişlik ve morluklar oluşabilir; ilk iki gün burunda hafif bir sızlama görülebilir.

İyileşme dönemi, erken ve geç olmak üzere 2 döneme ayrılabilir. Erken dönem iyileşme süresi 2 haftadır. Eğer tampon kullanılmışsa ameliyattan 24 saat sonra tamponlar alınır. Bu sürecin sonunda burundaki alçı çıkarılıp yerine burun bandı takılır. 1. haftanın sonunda kişi yeni görünümüne kavuşur. Ancak burnun tam olarak istenilen görünüme ulaşması 6 ay ile 1 yıl sürebilir. Kişi, kendisi de uygun görürse ameliyattan sonraki ilk hafta işe dönebilir. Ameliyat sonrası 8 hafta boyunca gözlük kullanımından ve ağır sporlardan kaçınmak gerekir

WhatsApp chat