Beyin cerrahisi acil müdahale gerektiren nöbetçi beyin cerrahi uzmanlarını bir araya toplanması ile oluşan doktor, hemşire ve çağrı merkezi sağlık görevlisi ekibimizle 7/24 hızlı müdahale hizmetleri vermekteyiz.

Boyun Fıtığı

Boyun fıtığı genellikle boyun ve kollarda aşrı ve his kaybıyla ortaya fıçıdan bir omurga hastalığıdır. Kollarda dayanılmaz ağrı veya güç kaybı olduğunda cerrahi tedavi gerekir. Nadiren ayaklarda uyuşma ve yürüme bozukluğu yapabilir ve bu omuriliği zedelediği anlamına gelir. Bu çok acil ameliyat gerektirir. En başarılı tedavi şekli mikrocerrahidir. Mikroskop altında fıtık temizlenir ve yerine kafes implante edilir. Benin tekniğimle geçmiş hastalarda risk sıfıra yakın ve memnuniyet oranı yüzde yüze yakındır.

Bel Fıtığı

Bel fıtığı omurlar arasındaki disklerin bozulmasıyla ortaya çıkan bir omurga hastalığıdır. Diskler fıtıklaşarak bacaklara giden sinirleri sıkıştırınca bacaklarda yanma, üşüme, uyuşma veya güç kaybı başlar. Yürümek zorlaşır. Bacaklarda dayanılmaz ağrı veya güç kaybı başlayınca ameliyat önerilir. Bel fıtığı bazen idrar kaçırma, idrarda zorlanma, kabızlık veya erkeklerde empotans yaratabilir. Bu durumlarda acil ameliyat bu şikayetleri çözer. Zaman kaybı ise bu şikayetlerin kalıcı olmasına neden olur. Ameliyat bel fıtığı için tek kesin tedavidir. Fizik tedavi veya ilaçlar geçici rahatlama amacıyla önerilir. En iyi cerrahi yöntem mikrocerrahidir. Mikroskop altında fıtık temizlenir. Hasta ayni gün yürür. Ertesi gün taburcu olur. Ameliyattan çıktığı anda bacağındaki ağrı geçmiştir ve gücü yerine gelmeye başlar. Ameliyat izi estetiktir ve önemli bir iz bırakmaz.